Négy iskolát nyitottak meg abból a pénzből, amit a kormány különített el - mondta Hoffmann Rózsa a parlamentben, napirend előtt. Az LMP szerint ez csak blöff, eközben rengeteg iskolát zárnak be - írja a Hírszerző.
A falusi kisiskolákról beszélt Hoffmann Rózsa a parlamentben. Az oktatási államtitkár szerint 1838 kistelepülés van Magyarországon, ahol a lakosok száma nem éri el az ezer főt, ebből 603-ban van iskola, 163 olyan település van, ahol 2002-ben még volt, de azóta bezárták. Emellett 106 faluban óvoda még van, ott lehetne iskolát is nyitni - mondta Hoffmann Rózsa. A kisiskolák újraindítására szánt pályázati pénzről itt olvashatsz.
Az államtitkár szerint a kormányprogramban a kisiskolák újranyitása volt a cél, ezért 300 millió forintot elkülönítettek arra, hogy ezek újrainduljanak. A minisztérium pályázatot írt ki, amin maximum 30 millió forintot lehetett nyerni egy intézmény újranyitására.
Mindössze tíz pályázó
Erre azonban mindössze tíz pályázat érkezett, és csak négyet találtak alkalmasnak. "Ez egy elég szűkös eredmény, de ez rámutat arra, hogy fogyatkozik az önkormányzatok ereje, nem bíznak a jövőben, vagy a szülők viszik el már a gyerekeket ezekről a helyekről" - mondta Hoffmann Rózsa. "Ez az ő döntésük, az viszont a miénk, hogy ezt végigvisszük, ugyanakkor a helyzet jelzi, hogy baj van" - mondta Hoffmann Rózsa, hozzátéve, hogy a megmaradt összegből újabb pályázatot írnak ki, a nehéz helyzetbe került iskolák megsegítésére.
Osztojkán Ágnes (LMP) azzal kezdte, hogy "kommunikációs blöfföt halhattunk", hiszen iskolabezárások sora zajlik, a hétvégén a minisztérium előtt szülők tüntettek. A teljes forrás tíz iskolához lett volna elegendő, miközben szakmai érvek, hatásvizsgálatok nélkül zárnak be iskolákat, vagy adják át az egyházaknak az önkormányzatok az intézményeket, tízmilliárdokat kivonva az oktatásból. A cikk folytatását a Hírszerzőn olvashatod el.
eduline