Tankonyhában tanulhatnak főzni a nagyszentjánosi általános iskolások Közoktatás
Eduline

Tankonyhában tanulhatnak főzni a nagyszentjánosi általános iskolások

Az általános iskolában tankonyhát alakítottak ki, felszerelték különféle konyhai eszközökkel, így minden feltétel adott ahhoz, hogy oktatók irányításával könnyen emészthető, tápláló ételeket készíthessenek a nagyszentjánosi diákok.

A főzés fortélyainak elsajátítására alkalmas a technikaóra, de tanórán kívül is lehetőség van a konyhai teendők gyakorlására. A program az egészséges életmód elsajátítására irányul - mondta Németh Tamásné igazgató. A diákok étkezési szokásait szeretnék formálni a közös főzéssel és az egyéb programokkal - tette hozzá az iskolavezető.


Több témakör köré csoportosították a délutáni szabadidős rendezvényeket, amelyekre a szülőket, a község felnőtt lakóit is hívják. Az előadásokból, összejövetelekből álló sorozatok egyike a lelki egészséggel, a konfliktuskezeléssel foglalkozik, a másikon az egészséges életmód gyakorlásához adnak tanácsot a résztvevőknek a külső szakértők. A mozgás kedvelőinek pedig sportolásra teremtenek lehetőséget.

MTI
Felvételi 2025: így alakultak a ponthatárok a legnépszerűbb alapszakokon az elmúlt három évben Érettségi-felvételi Székács Linda

Felvételi 2025: így alakultak a ponthatárok a legnépszerűbb alapszakokon az elmúlt három évben

Vannak szakok, ahol nagyjából minden évben ugyanannyi a ponthatár, míg máshol egyik évről a másikra drasztikusan megugrott, vagy éppen visszaesett a bejutáshoz szükséges pontszám. Összeszedtük, hogy a 2025-ben legtöbb jelentkezőt vonzó alap- és osztatlan képzéseken hogyan alakultak a ponthatárok az elmúlt években.