Öngyilkosságra buzdítottak gimnazistákat a Facebookon Közoktatás
Eduline

Öngyilkosságra buzdítottak gimnazistákat a Facebookon

Csoportos öngyilkosságra buzdított pécsi gimnazistákat egy, a Facebook közösségi portálon megjelent felhívás.

A közösségi oldalról azóta már eltűnt felhívás csütörtök éjfél és hajnali fél négy között jelölte meg az öngyilkosságok elkövetésének idejét. A pedagógiai intézet minden iskolának továbbította a rendőrség ezzel kapcsolatos közleményét: a Pécsi Tudományegyetem Babits Mihály Gyakorló Gimnáziumának igazgatója, Magasi András az intézmény egyik szünetében hangosbeszélőn hívta fel a diákok figyelmét a veszélyekre.

A közösségi oldalról azóta már eltűnt a felhívás

Az igazgató a Pécs Újságnak azt mondta: azért fordult a tanulókhoz, mert "nem lehet tudni, mennyire kell komolyan venni egy ilyen beírást". Megjegyezte, minden diákja elítélte a facebookos felhívást.

Többet egyelőre nem tudni a facebookos bejegyzésről. Zsobrák Péter, a Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője ugyanis a lap munkatársának semmit sem kívánt elárulni arról, mire jutottak az ügyben. A Pécsi Újság úgy értesült, hogy a rendőrség - bűncselekmény hiányában - nem indított nyomozást.
   
MTI 

 

Kompetenciamérés 2025: a zalai középisolások lekörözték Budapestet történelemből Közoktatás Gál Luca

Kompetenciamérés 2025: a zalai középisolások lekörözték Budapestet történelemből

A 2025-ös országos kompetenciamérésen összességében javultak a diákok történelemből elért eredményei, ám az ötödikeseknél komoly visszaesés látszik: 2024-hez képest átlagosan 47 képességponttal gyengébb eredményt értek el. Minden más évfolyamon viszont legalább 32 ponttal jobb teljesítményt mértek, mint egy évvel korábban. Egy nagydobosi iskola, túlszárnyalva az országos átlagot, messze a legjobbak között teljesített a 6. évfolyamos felmérésen.