2011. január. 18. 19:28 Eduline Utolsó frissítés: 2011. január. 18. 19:25 Közoktatás

Az iskolában gyújtotta fel magát egy francia középiskolás

Ismeretlen okból felgyújtotta magát kedden egy fiatal francia fiú egy marseille-i iskolában - közölték a hatóságok.

A tette emlékeztet annak a tunéziai állástalan fiatal diplomásnak a tettére, aki decemberben elindította a rendszer bukásához vezető tiltakozó megmozdulásokat. Az észak-afrikai arab országokban kilencen követték a példáját azóta, noha az iszlám vallás kategorikusan tiltja az öngyilkosságot.

A 16 éves francia fiú a Saint-Joseph-Les-Maristes gimnázium mellékhelyiségében gyúlékony folyadékkal locsolta le és meggyújtotta magát. Testfelületének 70 százalékán másod- és harmadfokú égési sérüléseket szenvedett, ezért nagyon súlyos az állapota - mondták orvosok.

MTI
Itt a téli időszámítás: most már sötétben mennek haza a diákok az iskolából Campus life Gál Luca

Itt a téli időszámítás: most már sötétben mennek haza a diákok az iskolából

Ahogy minden ősszel, idén is eljött az idő, amikor visszalépünk egy órát az időben, és megkezdődik a téli időszámítás. Ez az apró változás nemcsak a faliórákat, hanem a mindennapi életünket, alvási szokásainkat és hangulatunkat is befolyásolhatja. De miért is vezették be eredetileg az óraátállítást, és vajon van-e még értelme a 21. században?