Rendkívüli tanítási szünetet rendeltek el a pilismaróti iskolában Közoktatás
Eduline

Rendkívüli tanítási szünetet rendeltek el a pilismaróti iskolában

A hét végéig rendkívüli tanítási szünet van a Komárom-Esztergom megyei Pilismarót általános iskolájában, mert a gázkazánok használatbavételi engedélyének hiánya miatt nem lehet fűteni az épületben.

 

Már az ünnepek előtt elkészült az iskola új kazánháza, azonban a két ünnep között, az év végi leállásokra hivatkozva a TIGÁZ nem tudta átvenni a berendezéseket - mondta Pergel István Csaba, a település polgármestere. A rendkívüli szünet idejére a település régi általános iskolájában biztosítanak felügyeletet és étkezést a diákoknak, ezt az épületet fával lehet fűteni.

A Győr-Moson-Sopron megyei Héderváron is a fűtés miatt nincs tanítás: az általános iskolában egy héttel hosszabb a téli szünet, sőt a diákok februárban is kapnak egy hét szünetet, a település így spórol a fűtési költségeken.

A Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Vilmány általános iskolájában október végén rendeltek el egy hónapos rendkívüli tanítási szünetet, az önkormányzat tartozásai miatt ugyanis a szolgáltató kikapcsolta a gázt. Az elmaradt tanítási napokat a diákok szombatonként és nyár elején pótolják majd.

eduline/MTI 

Az emelt érettségizők sem húzzák ki az évek óta hanyatló nyelvtanulást a gödörből Nyelvtanulás Székács Linda

Az emelt érettségizők sem húzzák ki az évek óta hanyatló nyelvtanulást a gödörből

Évről évre negatív rekordokat dönt a nyelvvizsgázók száma az először csak átmenetileg, a koronavírus-járvány miatt elrendelt nyelvvizsga-amnesztiák, majd 2022 végén a felsőoktatási törvény módosítása miatt. Ekkortól kezdve ugyanis a legalább B2-es, vagyis középszintű nyelvvizsga már nem feltétele a diplomaszerzésnek, ami a nyelvvizsgázók számának látványos beszakadásához vezetett. Ezen pedig az emelt érettségi is csak enyhíteni tud.