Iskolai botrány: vámpírnak képzelte magát a 17 éves diák? Közoktatás
Eduline

Iskolai botrány: vámpírnak képzelte magát a 17 éves diák?

Bíróság elé kell állnia annak a 17 éves amerikai diáknak, aki több iskolatársát megerőszakolta és fizikailag bántalmazta. Matthew Lovrine letartóztatása előtt állítólag azzal kérkedett barátainak, hogy tizenöt-tizenhat éves lányokat sebesített meg borotvapengével.

A középiskolást a wisconsini Horlick High School épületében tartóztatták le, 119,500 dolláros óvadék ellenében helyezhetik szabadlábra. A rendőrség azután kezdett nyomozni, hogy Lovrine egyik iskolatársa bevallotta, tizenöt éves kora óta szexuális viszonyt folytat a fiúval. Azt állítja, a letartóztatott diák többször mesélt neki arról, hogyan erőszakolt meg tizenöt-tizenhat éves lányokat, és hogyan vágta meg őket borotvapengével - írja a Daily Mail.

A magát vámpírnak nevező Matthew Lovrine-t egyelőre a Racine megyei börtönben tartják őrizetben, jövő héten áll majd bíróság elé, a vád többek között szexuális erőszak és zaklatás. Emellett a diáknak arról is számot kell adnia, miért vitt az iskola épületébe késeket és pengéket.

eduline

Felvételi kisokos: kinek való a két tanítási nyelvű gimnázium és a nyelvi előkészítő? Közoktatás Gál Luca

Felvételi kisokos: kinek való a két tanítási nyelvű gimnázium és a nyelvi előkészítő?

Idegen nyelven tanult tantárgyak, anyanyelvi tanárok, részben idegen nyelven tett érettségi vizsga, sőt akár díjmentesen megszerzett felsőfokú nyelvvizsga – mindez valós lehetőség azok számára, akik kéttannyelvű gimnáziumot vagy nyelvi előkészítő évfolyamot választanak. De vajon kinek való ez a képzési forma, és miben különbözik a „klasszikus” gimnáziumi oktatástól? Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat, hogy könnyebb legyen a döntés a pályaválasztás előtt álló diákoknak és szüleiknek.