Veszélyes játék: megették a patkánymérget a diákok Közoktatás
Eduline

Veszélyes játék: megették a patkánymérget a diákok

Baglyokkal veszik fel a harcot a dél-afrikai iskolákban az ország egyes részein elszaporodott patkányokkal - patkánymérget azért nem mernek használni, mert a diákok rendszeresen megeszik a veszélyes port.

Eddig méreggel küzdöttek a rágcsálók ellen, de emiatt évente mintegy ötszáz tanuló került kórházba, mert megették a mérget - írta meg a Times című újság.
   
Most a FreeMe Wildlife Rehabilitation Center elnevezésű vadvédelmi csoport több mint ötven iskolának adományozott baglyokat Gauteng államban. Az első madarakat egy sebokengi tanintézmény kapta meg.
   
A fiatal példányokat eleinte kalitkában tartják, és a gyerekek etetik őket. Később szabadon engedik őket, és patkányvadászként kell helytállniuk.

MTI

 

Akár 200 ezer forint is elmehet egy négynapos fesztiválon Campus life Rodler Lili

Akár 200 ezer forint is elmehet egy négynapos fesztiválon

Átlagosan 70-80 ezer forintot költenek a diákok egy nyári fesztiválon, de szállással együtt a költségek akár a 200 ezer forintot is elérhetik. Nem reprezentatív felmérésünkben több mint harmincan meséltek arról, hova készül idén bulizni, mennyit szán rá, mi alapján választja ki a kedvenc nyári fesztiválját.