Óvodai hiányzás esetén is megvonható lenne a családi pótlék Közoktatás
Edupress

Óvodai hiányzás esetén is megvonható lenne a családi pótlék

Egy készülő miniszteri rendeletmódosítás szerint változik a gyerekek igazolatlan hiányzásával kapcsolatos törvényi szabályozás - írja a Magyar Nemzet. A változások között szerepelne, hogy a diákok szüleit a korábbinál többször kellene figyelmeztetni a mulasztás következményeire, miközben az iskolásokon kívül az óvodaköteles gyerekek esetében is kivizsgáltatnák az igazolatlan hiányzás okait.

A változás értelmében már az első hiányzás esetében értesíteni kellene a szülőket arról, hogy a gyermek igazolatlanul maradt távol, ha pedig kollégistáról van szó, a kollégiumot is értesíteni kell. Az értesítésben továbbá fel kell hívni a szülő figyelmét a hiányzás következményeire. Amennyiben ennek ellenére növekszik a hiányzások száma, értesíteni kell a gyermekjóléti szolgálatot. A rendelettervezet szerint már tíz óra iskolai igazolatlan hiányzás után fel kellene tárni az iskolai mulasztás okát, ezt pedig az oktatási intézménynek, illetve a gyermekjóléti szolgálatnak kell megtennie. Az említett szervezetek által elkészített intézkedési tervet követően meg kellene szüntetni a gyermeket veszélyeztető körülményeket, a családi pótlék utalását pedig csak akkor függeszthetnék fel, ha az intézkedés ellenére is tovább növekszik az igazolatlan hiányzások száma.

Nem csak az iskoláskorúakat érintené azonban a változás. Ha ugyanis az ötödik életévét betöltő gyermek egy éven belül hét napnál többet hiányozna, az óvoda vezetőjének értesítenie kellene a gyermekjóléti szakszolgálatot, illetve a jegyzőt. A szolgálat ezt követően az intézmény bevonásával készít intézkedési tervet a probléma orvoslására. A harminc órát meghaladó hiányzást követően azonban ismét tájékoztatni kell a szakszolgálatot, az ötven óra elérése esetén pedig értesíteni kell a jegyzőt, aki ennek következményeként felfüggeszti a családi pótlék folyósítását.

Új elemként jelenne meg a szabályozásban az intézkedési terv elkészítése, a változás célja pedig, hogy a gyermekjóléti szolgálat és az iskola intenzívebben működjön együtt. Nyáron fogadta el az Országgyűlés azt a törvényt, mely szerint 50 órányi iskolai hiányzást követően fél évig nem kapja meg az illetékes család az addig számára kiutalt családi pótlékot, a gyermekek pedig ez idő alatt természetbeni juttatás formájában jutnak hozzá a szükséges dolgokhoz. Ebben az időszakban a kijelölt eseti gondnok figyel arra, hogy a családtámogatási folyószámlára utalt támogatás felhasználása a gyermek szükségletei szerint történjen.


edupress
„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni” Közoktatás Székács Linda

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni”

Bóják között szlalomozó, alagutakon átbújó macskák. Így is lehet irodalmat tanulni vagy épp kötelező olvasmányokból számot adni a Terápiás és Segítő Macskákért Alapítvány rendhagyó irodalomóráján. A tanulás így nem csak szórakoztató, de észrevétlen is lehet, és olyan gyerekek is bevonódnak az órákba, akik általában vagy nem szólalnak meg, vagy a zavaró viselkedésükről ismertek.