Részeg brit diákok szálltak meg egy spanyol üdülővárost Közoktatás
Eduline

Részeg brit diákok szálltak meg egy spanyol üdülővárost

Iszákos brit diákok ezrei szálltak meg egy tengerparti katalán üdülővárost, felborítva a helyiek életét.

A Barcelonától mintegy 90 kilométerre fekvő Salou lakói arra panaszkodnak, hogy egy perc nyugtuk sincs az éjszaka éneklő és ordítozó részeg fiataloktól, akiket egy brit utazási iroda szervezett be a húsvéti szünetre.

A mintegy 8400 diáknak a mulatozás mellett elvileg sporteseményeken is részt kellene vennie, a helyi sajtó szerint azonban ezek a rendezvények csak ürügyül szolgálnak a masszív alkoholturizmus palástolására. A fiatalok nagy része hatalmas ivóorgiává változtatta az üdülést - panaszkodnak a lapok.





mti

Pótfelvételi 2025: mutatjuk, mely egyetemeken van a legtöbb állami férőhely Érettségi-felvételi Kurucz Tünde

Pótfelvételi 2025: mutatjuk, mely egyetemeken van a legtöbb állami férőhely

Mínusz 3128 – ennyivel csökkent az állami ösztöndíjas képzések száma a 2025-ös pótfelvételin. Ez összességében mintegy 36 százalékkal kevesebb, mint az előző évben. Ennek ellenére vannak olyan egyetemek, melyek kifejezetten jól jártak, de arra is akad példa, ahol kereken ezer férőhellyel kevesebb állami ösztöndíjas helyet hirdettek meg a pótfelvételin.