2009. november. 26. 11:04 Eduline Utolsó frissítés: 2009. november. 26. 11:11 Közoktatás

Újra van tanítás a szarvasi iskolában

Csütörtöktől ismét tanítanak Szarvason, a Fő téri általános iskolában, amelyben korábban az új influenza és a nagyarányú hiányzások miatt háromnapos tanítási szünetet rendelt el a tiszti főorvos és a jegyző.

Kohut Andrásné, Szarvas Város Közoktatási és Közgyűjteményi Intézményének vezetője elmondta: múlt pénteken a 350 diák 42-43 százaléka hiányzott az iskolából, és közülük kettőnél kimutatták a H1N1-vírust is, ezért döntöttek a szerdáig tartó tanítási szünetről. Csütörtökön már csak 70 diák, vagyis a tanulók húsz százaléka hiányzott, így megkezdődött a tanítás.

A háromnapos szünet alatt kitakarították az intézményt, és fertőtlenítettek is.

mti

Magas pontszámokkal a legjobb szakokra kerülnek be, de a beiratkozásig már nem jutnak el Felsőoktatás Székács Linda

Magas pontszámokkal a legjobb szakokra kerülnek be, de a beiratkozásig már nem jutnak el

A magyar felsőoktatás-politika évről évre sikerként könyveli el, hogy nagyjából az elmúlt három évben jelentősen nőtt a magyar egyetemekre jelentkezők és felvettek száma. Arról viszont nincsenek statisztikák, hogy a felvettek közül végül ténylegesen hányan iratkoznak be és kezdik el a tanulmányaikat a magyar intézményekben. A meglévő adatok viszont azt mutatják; gyakran épp a legtehetségesebb diákok azok, akik nem itthon folytatják.