Nyáron indítja el első képzését az Aquincumi Technológiai Intézet Közoktatás
Edupress

Nyáron indítja el első képzését az Aquincumi Technológiai Intézet

Jövő nyáron készül elindítani első kurzusát a Bojár Gábor által alapított Aquincumi Technológiai Intézet (AIT), mely kéthónapos képzés kidolgozására hét nagy amerikai egyetem, köztük a Princeton és a Williams College képviselői érkeznek Magyarországra - írja a Népszabadság online. Az információtechnológiai és bioinformatikai magánegyetemen egyébként 2011-ben indul meg fél és egy éves turnusokban az oktatás.

Az akadémiai világ és az üzleti szféra igényeit kívánja ötvözni az Graphisoft Parkban felépülő AIT, melynek alapkövét tavaly szeptemberben tették le. Az egyetem ugyan nem gazdasági képzéseket indít majd, a világ legjobb, üzleti szemléletet tanító informatikai iskoláját szeretné itt megvalósítani Bojár Gábor.

"Charles Simonyi azért lett a világ egyik legsikeresebb szoftverfejlesztője, mert megértette: a helyes mérnöki mentalitás az, ha a számítógép-használók helyébe képzelve magát, könnyen kezelhető programokat, felületeket hoz létre" - utalt a felhasználóbarát képzési tematika szükségességére Bojár Gábor. A Népszabadságnak elmondta: az informatika nagynevű professzorai mellett vállalkozók adják majd át ezt a szemléletet az egyetem hallgatóinak, az oktatók között lesz Rubik Ernő, valamint a Kürt és a Nav N Go vezetője is.

"Kis létszámú évfolyamokat indítunk, eleinte 30-40 diákkal, ami később fokozatosan legfeljebb száz-kétszáz főre nő majd. Üzleti tervünk szemeszterenként tízezer dollár tandíjjal számol, tehát száz résztvevőtől már nyereséges lehet az intézet" - vázolta elképzeléseit Bojár Gábor.

A diákok kisebb hányadát a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem legjobb hallgatói adnák, akik tandíj nélkül tanulhatnának tovább az intézményben, míg posztgraduális kurzusra a Graphisoft Park bérlőinek néhány fiatal fejlesztője kerülhetne be.

A diákok többségét valószínűleg amerikai hallgatók alkotják majd. 2007-ben ugyan mintegy 260 ezer amerikai diák tanult külföldön, csupán hétezren választottak más országot a mérnöki szak esetében. Az ottani hallgatók ugyanis úgy vélik: "nincs szükségük külföldi tapasztalatokra, mert ami Amerikában jó, az másutt is megfelel. Ez azonban nem igaz, amit egyre többen felismernek" - mondta el Bojár Gábor.

edupress