2009. szeptember. 03. 12:36 Eduline Utolsó frissítés: 2009. szeptember. 03. 11:41 Közoktatás

Magyar Nemzet: késnek a digitális táblák

A legutóbbi, sokadszorra meghosszabbított határidőt sem sikerült tartania a Nemzeti Fejlesztési Ügynökségnek (NFÜ): az ígért szeptember helyett csupán jövő nyárra érkezik meg az összes digitális tábla az iskolákba - ismerteti a csütörtöki Magyar Nemzet.

A napilap megkeresésére az ügynökség elismerte, hogy a legutolsó céldátumot sem tudták tartani, sőt még a taneszközök beszerzésére és szállítására kiírt tender győztesét sem hirdették ki. Az NFÜ állítása szerint jelenleg az eljárás legvégső szakaszában járnak, és a végleges ajánlattételt várják a pályázótól. Ha minden a terv szerint halad, akkor szeptember közepén hirdethetik ki a győztest, ezután hatvan nap telik el a szerződéskötés befejezéséig. Az NFÜ szerint ezután összesen nyolc hónapot vesz igénybe a szállítás.
   
A napilap emlékeztet rá, hogy Gyurcsány Ferenc először 2008 szeptemberére ígérte meg az iskolai tantermek digitalizálását, majd az NFÜ többször módosította a céldátumot.

mti

Hét hírei: ezekbe az iskolákba járnak az OKTV döntősei, már szülők és diákok is értékelhetik a pedagógusokat Közoktatás Gál Luca

Hét hírei: ezekbe az iskolákba járnak az OKTV döntősei, már szülők és diákok is értékelhetik a pedagógusokat

Luxus bölcsit és óvodát is talált Hadházy Ákos, melyek több százmilliós támogatásból épülhettek fel. Ezek a legfontosabb dátumok, ha most felvételiztek egyetemre. Nagyon megviselte a diákokat a kompetenciamérés. Kiderült, milyen munkákat vállalnak idén nyáron a diákok - mutatjuk a hét legfontosabb történéseit.