2008. augusztus. 12. 11:00 Edupress Utolsó frissítés: 2008. augusztus. 12. 12:35 Közoktatás

Szakmunkások részére terveznek ösztöndíjat

Szakmunkás-tanulói ösztöndíj bevezetését tervezi a kormánypárt, mely 20-30 ezer forintos havi támogatást jelentene, a Fidesz viszont a megígért álláshelyeket hiányolja.

A szakmunkás-képzés támogatására a foglalkoztatási mutatók miatt van szükség, az álláskeresők fele, mintegy 235 ezer fő ugyanis nyolc általánossal, vagy alacsonyabb iskolai végzettséggel rendelkezik. Az ösztöndíjat további tanfolyamokkal, átképzésekkel egészítené ki az MSZP, közölte Filló Pál, a párt országgyűlési képviselője. Bernáth Ildikó fideszes politikus azonban a különböző programokra fordított adóforintok csekély gyakorlati eredményét hangsúlyozta, és felhívta a figyelmet, hogy a kétszer megígért 400 ezer munkahely helyett a regisztrált munkanélküliek száma meghaladja a 400 ezer főt.(Forrás: Inforadio.hu)

(www.edupress.hu)
Az ingyenes óráktól a több százezer forintos kurzusokig: ennyibe kerülnek a 2026-os érettségi felkészítők az egyetemeken Érettségi-felvételi Gál Luca

Az ingyenes óráktól a több százezer forintos kurzusokig: ennyibe kerülnek a 2026-os érettségi felkészítők az egyetemeken

Bár még messzinek tűnik a 2026-os érettségi, azonban sok helyen szeptemberben kell leadni a jelentkezést a felkészítőkre. Jó hír, hogy több magyar egyetem is indít hivatalos érettségi előkészítőt. Bár van, ahol teljesen ingyen tanulhatnak a diákok, bizonyos helyeken mélyen zsebbe nyúlós a tandíj. Viszont van olyan intézmény, amely akár 100 pluszpontot is ad érte a felvételin.