2008. június. 29. 11:35 Edupress Utolsó frissítés: 2008. június. 29. 11:34 Közoktatás

Oktatói mobilitásban a legjobb tíz európai egyetem között áll a szegedi

Jan Figel oktatásért, képzésért, kulturáért és ifjúságért felelős EU biztos ajánlásával jelentette meg az Európai Bizottság az Erasmus European Success Stories című 2008-as kiadványát, mely az oktatói mobilitásban és az intenzív programok megvalósításában a legjobb minőségi és mennyiségi teljesítményt felmutató 10-10 európai egyetemet mutatja be.

Az Európai Bizottság a Szegedi Tudományegyetemet a kiválasztott legjobb tíz európai egyetem közé sorolta az oktatói mobilitásban a 2000-2006. közötti időszakban elért eredményei alapján - közölte az egyetem sajtóirodája.

Eredményeik alapján minden Erasmus Charterrel rendelkező európai felsőoktatási intézmény pályázhatott.

A Szegedi Tudományegyetem a Tempus Közalapítvány (TKA) kérésére nyújtott be pályázatot, melyet a TKA továbbított az Európai Bizottságnak. Az előválogatás során 21 ország pályázói közül 76 intézmény került kiválasztásra, ebből 36 intézmény pályázata az oktatói mobilitásban, 40 intézmény pályázata pedig az intenzív programban nyújtott teljesítményük alapján került bírálatra, három független szakértő által. A bírálók a pályázó intézmények eredményeit a 2000-2006. közötti időszakra vonatkozóan minőségi és mennyiségi kritériumok alapján, pontozásos alapon értékeltek és végül választottak ki a két kategóriában legjobban teljesítő 10-10 egyetemet.

(www.edupress.hu)
Egyiptomban él, de Magyarországnak szállítja a dicsőséget a 18 éves nyíltvízi úszó Campus life Székács Linda

Egyiptomban él, de Magyarországnak szállítja a dicsőséget a 18 éves nyíltvízi úszó

Tóth Diána nyíltvízi úszó nevét kevesen ismerik itthon, pedig 18 évesen már olyan teljesítményeket tudhat magáénak, amelyek világszinten is figyelemre méltóak. A fiatal lány Egyiptomban él és itt is készül a versenyekre, ennek ellenére a dobogóra mindig magyar zászlóval áll, holott támogatást sem anyagi, sem tárgyi formában nem kap Magyarországtól.