Még 10 nap diákhitel igénylésre Közoktatás
Eduline

Még 10 nap diákhitel igénylésre

Már csak 10 napjuk maradt azoknak, akik eddig nem kértek diákhitelt, de még ebben a tanévben szeretnének pénzhez jutni: ez az összeg akár 150 ezer - a költségtérítéses képzésben résztvevő hallgatók számára akár 200 ezer - forint is lehet június 13-án, a tanév utolsó diákhitel-kifizetési napján - közölte Őri András, a Diákhitel Központ kommunikációs igazgatója hétfőn az MTI-vel.

Aki lekési a május 15-i igénylési határidőt, már csak a jövő tanulmányi évtől kérhet diákhitelt - írta közleményében a kommunikációs vezető.
   
Az igényléseket országosan több ezer helyen, a kijelölt postahivatalokban vagy a Diákhitel Központtal együttműködő bank- és takarékszövetkezeti fiókokban lehet benyújtani. A vonatkozó jogszabály szerint csak az a felsőoktatásban tanuló diák juthat hozzá a tavaszi szemeszterre felvehető diákhitelhez, aki legkésőbb május 15-ig igényli azt. Aki ezt a határidőt lekési, elveszti a jogát a tavaszi szemeszterre esedékes kölcsönére és igénylése csak a jövő tanévtől lesz érvényes.
   
Őri András kitért arra is, hogy a diákhitel első kifizetése mindig visszamenőleg történik. Így azok az új igénylők, akik még május 15-ig leadják igénylésüket, június 13-án, a tavaszi szemeszter utolsó kifizetési napján a teljes tavaszi tanulmányi félévre járó (öt havi) kölcsönükhöz egy összegben juthatnak hozzá. Ez az igényelt összegtől függően akár 150 ezer forint - a költségtérítéses képzésben résztvevő diákoknak akár 200 ezer forint - is lehet.

(Forrás: MTI)
Nehéz átlátni, de nem lehetetlen - itt vannak a 2025-ös felvételi pontszámítási szabályai Érettségi-felvételi Székács Linda

Nehéz átlátni, de nem lehetetlen - itt vannak a 2025-ös felvételi pontszámítási szabályai

Bár maradt az 500 pontos rendszer, a korábbi évekhez képest 2024-ben megváltozott a felsőoktatási felvételi pontszámításának összes szegmense. Kevesebbet érnek a középszintű érettségik, a többletpontokról és a pontszámításhoz szükséges érettségi tárgyakról pedig központi szabályok helyett az egyetemek dönthetnek. A diákok többsége még nem annyira látja át az új rendszert, ezért mi is segítünk azt megérteni.