Rajtolt a HVG Állásbörze Közoktatás
Edupress

Rajtolt a HVG Állásbörze

Megnyitotta kapuit a HVG Állásbörze és Országos Képzési és Karriernapok tegnap délelőtt. A résztvevőket Szauer Péter, a HVG vezérigazgatója és Dr. Bóday Pál, az Országos Humánpolitikai Egyesület ügyvezető elnöke köszöntötte. A SYMA Sport- és Rendezvényközpontban megrendezett eseményen ma is várják az állás- és képzéskeresőket, a frissdiplomásokat és a tapasztalt szakembereket egyaránt.

Számos egyetem és főiskola szervez állásbörzét hallgatói számára, a HVG rendezvénye azonban intézményektől függetlenül kínál lehetőséget az álláskeresésére, és igyekszik kitölteni azt az űrt, mely a munkavállalói és munkáltatói oldal között áll fenn. A megjelent vállalatok, cégek munkatársaival folytatott kötetlen beszélgetések segítenek az információgyűjtésben és alkalmat adnak arra, hogy a két fél kölcsönösen megismerje egymást - emelték ki a megnyitón.

Dr. Bóday Péter beszédében három lényeges tényezőt nevezett meg a folyamatos fejlődés és előrelépés szempontjából, melyek közül az eszköz és a tőke a megfelelő ötlet mellett bármikor felsorakoztatható, a jó minőségű emberi erőforrás viszont pótolhatatlan és nélkülözhetetlen. A környezet "egyre intenzívebb változásai rugalmas alkalmazkodási képességet követelnek meg a szervezetektől" - mondta el a szakértő, aki szerint a siker kulcsa a hasonló váltásokra kész munkaerőben rejlik.

Élő álláspiacnak nevezte az eseményt Szauer Péter, aki "minél több üzlet megkötését" reméli a börzétől, melyre a számos kiállító szervezet, cég, szolgáltató, és felsőoktatási intézmény jelenléte a biztosíték. A standok mellett több előadás, szakmai fórum, valamint az álláskeresés hátterét biztosító tanácsadás várja az érdeklődőket ingyenes programjaival.

(www.edupress.hu)
Nehéz átlátni, de nem lehetetlen - itt vannak a 2025-ös felvételi pontszámítási szabályai Érettségi-felvételi Székács Linda

Nehéz átlátni, de nem lehetetlen - itt vannak a 2025-ös felvételi pontszámítási szabályai

Bár maradt az 500 pontos rendszer, a korábbi évekhez képest 2024-ben megváltozott a felsőoktatási felvételi pontszámításának összes szegmense. Kevesebbet érnek a középszintű érettségik, a többletpontokról és a pontszámításhoz szükséges érettségi tárgyakról pedig központi szabályok helyett az egyetemek dönthetnek. A diákok többsége még nem annyira látja át az új rendszert, ezért mi is segítünk azt megérteni.