2008. április. 13. 09:36 Edupress Utolsó frissítés: 2008. április. 13. 09:33 Közoktatás

Állásbörze a Nyíregyházi Főiskolán

Állásbörzét rendez a Nyíregyházi Főiskola április 15-én, kedden 9 és 17 óra között az intézmény B épületében, a Kodály Centrumban.

Dr. Máthé Endre főiskolai tanár, az intézmény rektor-helyettese, aki többek között a hallgatók munkaerő-piaci elhelyezkedését segíti, a börze céljai közül kiemelte: a hallgatókat szeretnék a gazdaság közelébe hozni. Az oktató fontosnak tartja, hogy a diákok lássák, milyen kihívásokkal kell szembenézniük, amikor a munkaerőpiacon el kívánnak helyezkedni.

Román István, a főiskola Alumni és Karrier Irodájának vezetője elmondta, az előzetes szerződések szerint 25 kiállító vesz részt a börzén. Egy részük konkrét ajánlatokkal érkezik, a többiek pedig úgynevezett munkaerő-piaci szolgáltatóként hallgatókat keresnek különböző álláshelyekre, közvetett módon próbálnak segíteni az elhelyezkedésben. Több cég saját tevékenységét mutatja be, és ezzel próbálják oda csábítani az érdeklődő diákokat.

A rendezvényen a hallgatók próbainterjún vehetnek részt, ahol a felvételi elbeszélgetés során próbálhatják ki magukat. Nem csak munkahelyeket, hanem szakmai gyakorlóhelyeket is kínálnak majd a résztvevők. Gyakran egy-egy hallgató annál a cégnél találja meg munkahelyét, ahol a gyakorlatot végezte.

A főiskola nem csak jelenlegi, hanem volt hallgatóit is várják az állásbörzére, de nyitott lesz a program a megye minden érdeklődője számára, akinek ilyen jelegű segítségre van szüksége.

(www.edupress.hu)
Nehéz átlátni, de nem lehetetlen - itt vannak a 2025-ös felvételi pontszámítási szabályai Érettségi-felvételi Székács Linda

Nehéz átlátni, de nem lehetetlen - itt vannak a 2025-ös felvételi pontszámítási szabályai

Bár maradt az 500 pontos rendszer, a korábbi évekhez képest 2024-ben megváltozott a felsőoktatási felvételi pontszámításának összes szegmense. Kevesebbet érnek a középszintű érettségik, a többletpontokról és a pontszámításhoz szükséges érettségi tárgyakról pedig központi szabályok helyett az egyetemek dönthetnek. A diákok többsége még nem annyira látja át az új rendszert, ezért mi is segítünk azt megérteni.