2008. április. 02. 07:21 Edupress Utolsó frissítés: 2008. április. 02. 08:56 Közoktatás

Megalakult az első magyar internetes tévécsatorna

Pénzügyi befektetők és akadémiai intézetek TTv TudásMédia néven hozták létre az első magyar tudományos csatornát a magyar kutatás-fejlesztés és oktatás képviselőinek közreműködésével a tudományos élet eredményeinek és munkájának bemutatására.

A program kivitelezésére alakult meg az Akadémiai Tudás-Média Zrt. nevet viselő piaci médiavállalkozás. Az általuk kivitelezett kezdeményezésben az eddig jelentős szakmai teljesítményt végző Mindentudás Egyeteme, a tudományos ismeretterjesztő sajtó, rádió és televízió, valamint az érintett televíziós műsorgyártás szakemberei vesznek részt.

Március 31-én, hétfőn Pálinkás Gábor akadémikus, főigazgató nyitotta meg a bemutatót a Magyar Tudományos Akadémia Kémiai Kutatóközpontjában, mely a szakmai háttértámogatást nyújtó hat akadémiai intézmény egyike. A TTv a www.tudasmedia.hu webcímen található meg és egyhónapos tesztüzemmel indul, mely már most 350 háztartásból érhető el. A szervezők kockázati tőkebefektetőket igyekeznek bevonni a 4,5-5 millió eurós költségvetéssel rendelkező vállalkozásba.

A program stratégiai célja, hogy 2009 tavaszáig egymillió hazai háztartásban kövessék figyelemmel a TudásMédia műsorait. 2007-ben a Medián által megkérdezettek 45 százaléka szükségesnek ítélte meg egy tudományos média létrehozását, a tudomány iránti érdeklődést azonban a televíziós kínálat jelenleg sem elégíti ki. A honlap hétfőtől kezdve napi 18 órában közvetít tudományos műsorokat, a tartalom közé kívülről is tölthetők fel anyagok, a tudományos tények mellett pedig a TudásMédia teret enged az áltudományoknak is - mondta el Fábri György szakmai vezető.

(forrás: MTI)

(www.edupress.hu)
Nehéz átlátni, de nem lehetetlen - itt vannak a 2025-ös felvételi pontszámítási szabályai Érettségi-felvételi Székács Linda

Nehéz átlátni, de nem lehetetlen - itt vannak a 2025-ös felvételi pontszámítási szabályai

Bár maradt az 500 pontos rendszer, a korábbi évekhez képest 2024-ben megváltozott a felsőoktatási felvételi pontszámításának összes szegmense. Kevesebbet érnek a középszintű érettségik, a többletpontokról és a pontszámításhoz szükséges érettségi tárgyakról pedig központi szabályok helyett az egyetemek dönthetnek. A diákok többsége még nem annyira látja át az új rendszert, ezért mi is segítünk azt megérteni.