2007. november. 20. 11:13 Edupress Utolsó frissítés: 2007. november. 20. 11:13 Közoktatás

Jövő tudósai, a vidék jövője

Doktorandusz konferenciát szervez a Debreceni Egyetem Agrár- és Műszaki Tudományok Centruma a Magyar Tudomány Ünepe rendezvénysorozathoz kapcsolódóan november 21-én, szerdán a DAB székházban, ahol immár VI. alkalommal rendezi meg a "A Jövő tudósai, a vidék jövője" programot. A rendezvényen közel száz PhD hallgató számol be kutatási eredményeiről, tapasztalatairól.

A konferencián négy szakterületen végezett kutatásokat ismertetnek és nyolc szekcióban számolnak be tapasztalataikról a 13 órától kezdődő rendezvényen. Az egyik fő témakör Az állattenyésztési tudományok, ezen belül két szekció tárgyalja ezt a területet. Az Interdiszciplináris agrár- és természettudományok mellett szó lesz még a Társadalomtudományok és agrártudományokról. A tudományos ülésen ismertetik a Növénytermesztési és kertészettudományok témakörben zajló kutatásokat, és azok eredményeit. A tudományos tanácskozás megközelítőleg 18 óráig tart. Helyszín: Debrecen, Thomas Mann u. 49. (www.edupress.hu)
Pótfelvételi 2025: mutatjuk, mely egyetemeken van a legtöbb állami férőhely Érettségi-felvételi Kurucz Tünde

Pótfelvételi 2025: mutatjuk, mely egyetemeken van a legtöbb állami férőhely

Mínusz 3128 – ennyivel csökkent az állami ösztöndíjas képzések száma a 2025-ös pótfelvételin. Ez összességében mintegy 36 százalékkal kevesebb, mint az előző évben. Ennek ellenére vannak olyan egyetemek, melyek kifejezetten jól jártak, de arra is akad példa, ahol kereken ezer férőhellyel kevesebb állami ösztöndíjas helyet hirdettek meg a pótfelvételin.