2007. október. 18. 09:53 Edupress Közoktatás

Ipari partnereivel írt alá megállapodást a BME Építőmérnöki Kara

Az Építőmérnöki Szakmai Hét zárásaként rendezett állófogadáson a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Építőmérnöki Kara kiemelten fontos ipari partnereivel Együttműködési Keretmegállapodást írt alá október 11-én.

A keretmegállapodás célja az Építőmérnöki Kar és az ipari partnerek között már meglévő - különböző tartalmú és formájú - együttműködési formák hatékonyságának fokozása, illetve a még kihasználatlan lehetőségek kiaknázása.Az átfogó együttműködés kiterjed az oktatásra, a kutatásra, az egyetemi infrastruktúra fejlesztésére, valamint hallgatói rendezvények támogatására, illetve hogy ezen területekhez kapcsolódó tevékenységek terén az egymástól kölcsönösen igényelt ismereteket, módszereket és szolgáltatásokat a másik fél számára biztosítsák.A keretmegállapodás lehetővé teszi, hogy az ipari partner és a kar tanszékei a későbbiekben - kétoldalú szerződésekben - együttesen határozzák meg az együttműködés konkrét területeit és feltételeit. A Keretmegállapodáshoz további ipari partnerek csatlakozását várja a kar, amelyre hivatalos formában az évente megrendezésre kerülő Építőmérnöki Szakmai Hét keretében lesz lehetőség.Az aláíró cégek hazánk gazdasági élvonalában álló ipari nagyvállalatok: az Állami Autópálya Kezelő Zrt., a Betonút Szolgáltató és Építő Zrt., a Colas Hungária Kft., a Duna menti Regionális Vízmű Zrt., a Főmterv Mérnöki Tervező Zártkörű Részvénytársaság, a Hídépítő Zrt., a Holcim Hungária Zrt., a Lindab Építőipari Kft., a Mahíd 2000 Zrt., a Mota - Engil Magyarország Zrt., a Strabag Építő Zrt., a Vegyépszer Zrt., a Víz- és Csatornaművek Koncessziós Zrt. és a Wienerberger Téglaipari Zrt. (www.edupress.hu)
„Pilótának lenni az egyik legjobban jövedelmező végzettség” Felnőttképzés Székács Linda

„Pilótának lenni az egyik legjobban jövedelmező végzettség”

Egyre több magyar egyetem indít „pilótaképzést”, vagyis repülőmérnök vagy légijármű-üzemeltetési szakmérnök szakot. Köztük a győri Széchenyi István Egyetem is, amely először 2025 februárjában fogadja a felvett hallgatókat. A képzésről Némethné Farkas Katával, az intézmény Felnőttképzési és Kompetenciafejlesztési Központjának vezetőjével beszélgettünk. A cikk a HVG Diploma 2025-ös kiadványában jelent meg.