2007. szeptember. 26. 13:04 Edupress Utolsó frissítés: 2007. szeptember. 26. 13:04 Közoktatás

Díjakat adnak át a győri egyetem tanévnyitó ünnepélyén

A győri Városi-Egyetemi Csarnokban kezdődő tanévnyitó ünnepségen a nappalis gólyák hagyományos eskütétele után elismeréseket, díjakat adnak át ma, szeptember 10-én 14 órakor.

Az elsőéveseket dr. Szekeres Tamás rektor mellett Borkai Zsolt győri polgármester is köszönti. A köztársasági ösztöndíj odaítéléséről szóló díszoklevelet 52 széchenyis hallgató veheti át. Ezévben először adják át a Horváth Ede- díjat, és a jól tanuló és kiváló sporteredményeket elért hallgatók pályázatának is kihirdetik az eredményét.Az Universitas-Győr Alapítvány az elmúlt jelentkezési időszakban negyedik alkalommal hirdette meg a győri Széchenyi István Egyetemre jelentkezőknek szóló motivációs támogatási programját. A felajánlott három hordozható számítógép tulajdonosát, a tíz legmagasabb pontszámmal bejutó hallgató részére az 50-50 ezer forint kezdési támogatást, a legtávolabbi magyarországi megyékben (Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar, Szabolcs-Szatmár-Bereg) lakó tíz hallgatónak az első évre havi ötezer forint közlekedési hozzájárulást az alap, nappali képzésekre felvettek, beiratkozottak közül előzetesen számítógépes sorsolással választják ki, és a kedvezményezetteket az ünnepségen nevezik meg.(www.edupress.hu)
Hét hírei: ezekbe az iskolákba járnak az OKTV döntősei, már szülők és diákok is értékelhetik a pedagógusokat Közoktatás Gál Luca

Hét hírei: ezekbe az iskolákba járnak az OKTV döntősei, már szülők és diákok is értékelhetik a pedagógusokat

Luxus bölcsit és óvodát is talált Hadházy Ákos, melyek több százmilliós támogatásból épülhettek fel. Ezek a legfontosabb dátumok, ha most felvételiztek egyetemre. Nagyon megviselte a diákokat a kompetenciamérés. Kiderült, milyen munkákat vállalnak idén nyáron a diákok - mutatjuk a hét legfontosabb történéseit.