Nyolc tökéletes ajándék karácsonyra - itt a lista Felsőoktatás
Campus Plusz

Nyolc tökéletes ajándék karácsonyra - itt a lista

Egy jó egyetemista, ahol csak lehet, megkönnyíti az életét – legyen szó akár az előadóteremről, akár a bulihelykutatásról. Kütyüválogatásunkkal mindkettőhöz segítséget nyújtunk.

Varázstoll Harry Potter nélkül: LiveScribe wifi smartpen

Van, aki jegyzetel az előadáson, és van, aki hangot rögzít, a legbiztosabb azonban a két módszert együtt alkalmazni. Ehhez ajánlunk egy olyan tollat, amelyik az írás mellett nem csak rögzíti a hangot, hanem a jegyzetelt szöveg megfelelő része fölé tartva éppen attól a ponttól játssza vissza a hangfelvételt, ahol a jegyzetelés pillanatában az előadás tartott. Ja, és wifi is van benne. A Livescribe wifi smartpen nem olcsó (kezdőára 150 dollár), de 3–5 éves távra már jó befektetés lehet. Részletek itt.

Mobilnet-előfizetés helyett: wifijelző póló

Kevés póló rendeltetésszerű működéséhez van szükség három ceruzaelemre, igaz, kevés póló jelzi, ha wifi található a közelben. A 30 dolláros Wi-Fi Detector Shirt pont erre képes: a póló elején lévő wifijel villogni kezd, ha vezeték nélküli netes zónába érünk, ráadásul nem is csak a wifi meglétét, hanem az erősségét is jelzi. Így nem szükséges folyamatosan előkapni a laptopot, és a mobilon sem kell túl gyakran nézegetni, hogy van-e már a levegőben internet. Részletek itt.

Buli utáni / vizsgák előtti garantált ébresztés: Wake N Shake

Sokan hajlamosak a „csak még öt perc” jegyében a szundigombot nyomogatni vagy egyszerűen csak leokézni az ébresztést – aztán pedig elaludni. Az iPhone-ra (és hamarosan androidos mobilokra is) letölthető, néhány száz forintos Wake N Shake alkalmazással tényleg garantált az ébredés. Az app nem hagyja abba az ébresztést, amíg a felhasználó a készülék rázásával rá nem veszi erre. De nem csak úgy simán, a mobilt addig kell rázni, hogy a piros sáv a képernyő tetejéig érjen – csak ekkor állítja le a készülék a riasztást, te pedig egészen biztosan nem tudsz már visszaaludni.

Papír helyett: Kindle e-könyv-olvasó

Az e-könyv-olvasók előnyeit nem nagyon kell ecsetelni, az egyetemi időszak alatt azonban még az átlagosnál is hasznosabb egy ilyen eszköz. A begépelt vagy csoporttárstól megkapott jegyzetet nem kell kinyomtatni, egy e-tintás e-könyv-olvasón teljesen olyan élmény lesz olvasni, mintha papíron tennéd. A műfaj királya egyértelműen a Kindle, amelynek legújabb, Paperwhite verziójában már beépített háttérfény is van. Ára 40–50 ezer forint közt mozog. 

Az egyetemistabiztos okosmobil: Sony Xperia Z

Kevés olyan valódi csúcsmobil van, amivel nem csak a legújabb játékokat lehet játszani, hanem a nyári medencés partikat is túléli. A Sony Xperia Z-ről többféle tesztet találni a neten, amik bizonyítják állóképességét: a mobilt egy mozinéző kólájába rejtik, illetve levesként is megpróbálják megfőzni. Nem finom, de kibírja. És, hogy a matekozás is meglegyen: a készülékben négymagos 1,5 GHz-es processzor, 5 collos full HD kijelző és 13 megapixeles kamera van, 180–200 ezer forint közötti áron szerezhető be.

Kocsma a mobilon: kocsma.hu app

Az igencsak beszédes nevű kocsma.hu az ország legnagyobb online kocsma-, klub-, bár- és egyéb alkoholoslétesítmény-keresője. Az ingyenes alkalmazásban megtalálhatók a kocsmák elérhetőségei, megközelíthetőségük, telefonszámuk, nyitva tartásuk, felszereltségük, itallapjuk, sőt italakcióik is.

Egy mobilkiegészítő, ami a torkodnak is ajándék: sörnyitós iPhone-tok

Hatalmas előny, ha egy tok megvédi az iPhone-t, de valljuk be, nagyságrendekkel jobban hangzik a dolog, ha még a sört is ki lehet nyitni vele. Az iPhone 4/4S-re és 5-re is kapható Opena 40 dollár ellenében mindkét szuperképességgel rendelkezik. Részletek itt

Vizsgaidőszakos veszekedések helyett: csíptethető olvasólámpa

A felkapcsolt villany melletti éjszakai tanulás csak addig kényelmes, amíg te tanulsz, nem pedig az aludni próbáló szobatárs vagy. Ez a LED-es olvasólámpa megoldja a problémát: a forgatható fejből érkező 100 luxos fény csak oda világít, ahova kell, legyen az könyv vagy laptop. 140 centis kábelével nagyjából mindenhova elér, 17,5 dolláros árával pedig mindenki számára elérhető. Vizsgaidőszakok előtt, saját érdekből vett ajándéknak is kiváló.

Balogh Csaba

Cikkünk a Campus Plusz 2013 című kiadványban jelent meg. Rendeld meg a www.hvgplusz.hu oldalon.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.