Tarolt a magyar egyetemi csapat: napelemes autóval versenyeztek Felsőoktatás
Eduline

Tarolt a magyar egyetemi csapat: napelemes autóval versenyeztek

Harmadik lett a kecskeméti Neumann János Egyetem hallgatóinak napelemes autója a European Solar Challenge nevű versenyen.

A European Solar Challenge-en idén 18 egyetemi csapat közül lett harmadik a Neumann János Egyetem hallgatói és oktatói által épített MegaLux nevű napelemes autó - írja az egyetem közleményében.

A Belgiumban megrendezett versenyen a MegaLux összesen 878 km-t tett meg 24 óra alatt, kizárólag elektromos meghajtással.

A kecskeméti Neumann János Egyetem GAMF csapata azt tervezi, hogy újra rajthoz áll majd a MegaLux-szal a Bridgestone World Solar Challenge-en. Az elektromos autók legnagyobb nemzetközi megmérettetését minden páratlan évben rendezik Ausztráliában, ahol a csapatok járműveinek mintegy 3.000 km-t kell megtenniük Darwin és Adelaide között tisztán napenergiával.

Hatalmas siker több tantárgyból: így gyűjtöttek érmeket a magyar diákok világszerte

Diákolimpiák, nemzetközi versenyek - elsöprő sikert arattak a magyar diákok a rangos nemzetközi és világversenyeken. Nem csak bronz és ezüst, de aranyérmeket is szereztek a középiskolások főleg reál és természettudományi tárgyakból. Így arattak sikert Japántól Kanadán át egészen Fehéroszországig. Az Eduline is beszámolt a legtöbb versenyen elért sikerekről.

Központi írásbeli 2026: itt vannak a korábbi évek hatodikos feladatlapjai és megoldókulcsai magyarból Közoktatás Palotás Zsuzsanna

Központi írásbeli 2026: itt vannak a korábbi évek hatodikos feladatlapjai és megoldókulcsai magyarból

A sikeres felvételi alapja a rendszeres és tudatos gyakorlás – szerencsére január 24-ig még bőven van idő felkészülni. Összegyűjtöttük az elmúlt évek hatodikos feladatsorait, amelyek jó támpontot adnak ahhoz, milyen típusú feladatokra számíthatnak a diákok a 2026-os központi írásbelin. 10 feladatot kell megoldani, 45 perc alatt, 50 pontos a feladatsor, számít a helyesírás és könnyű kicsúszni az időből