Ilyen külföldi ösztöndíjakra pályázhattok januárban és februárban Felsőoktatás
Eduline

Ilyen külföldi ösztöndíjakra pályázhattok januárban és februárban

Külföldön tanulnátok, kutatnátok, vagy kipróbálnátok magatokat egy angliai vagy franciaországi munkahelyen is? Összegyűjtöttük azokat az ösztöndíjakat, amelyekkel külföldi teljes és részképzésre, szakmai gyakorlatra és tanulmányútra pályázhattok az év első két hónapjában.

Eiffel Scholarships in France for International Students

A francia külügyminisztérium ösztöndíjával12-36 hónapos műszaki, gazdasági és menedzsment, valamint jogi és politikatudományi mesterképzéseken vehettek részt Franciaországban. A jelentkezési határidő a 2014/2015-ös tanév képzéseire január 8.

Doktoranduszok tíz hónapos tanulmányútra pályázhatnak, ők a fenti képzéseken kívül matematikai, fizikai, kémiai, élettudományi, nano- és biotechnológiai, föld- és környezettudományi, illetve informatikai szakokra is jelentkezhetnek. Mesterképzésekre 30 éves korig, doktori tanulmányútra 35 éves korig lehet pályázni, az adott felsőoktatási intézményen keresztül.

Az ösztöndíjasok havonta 1181 (mesterszakosok), illetve 1400 (doktoranduszok) euró pénzbeli juttatást kapnak. A támogatás fedezi az oda-és visszautat, az egészségbiztosítást és a "kulturális kiadásokat". Szállástámogatásra is lehet pályázni - a tandíjat viszont nem fedezi az ösztöndíj.

Campus Hungary

Január 15-én újra meghirdetik a Campus Hungary ösztöndíjait: egyéni és csoportos tanulmányútra, szakmai gyakorlatra és féléves részképzésre pályázhattok, a határidő március 3. A szakmai gyakorlat 4-21, a féléves részképzés pedig 12-26 hét hosszú lehet: havonta 140-217 ezer forintos ösztöndíjat kaphattok attól függően, hogy melyik országba utaztok. Akkor jelentkezhettek, ha már legalább két félévet elvégeztetek - ez a követelmény nem vonatkozik az MA/MSc- és PhD-hallgatókra.

A pályázathoz be kell szereznetek a küldő intézmény jóváhagyását, a tanulmányi osztály igazolását a tanulmányi átlagotokról a két utolsó lezárt félévben, valamint a kiválasztott külföldi intézmény – akkreditált felsőoktatási intézmény, kutatóintézet, múzeum vagy akár levéltár – fogadólevelét. Azt a nyelvet, amelyet a munka vagy a tanulás alatt használni fogtok, középfokon kell beszélnetek.

Külföldi továbbtanulás?

Cikksorozatunkban bemutatjuk az egyes országok felsőoktatási rendszerét - olvashattok a felvételiről, az elérhető ösztöndíjakról, a megélhetési költségekről és a legjobb egyetemekről is.

Németország

Ausztria

Skócia

Dánia

Norvégia

Írország

Svédország

Finnország

Az elbírálásnál figyelembe veszik a tanulmányi átlagot és a tudományos tevékenységet (például publikáció, tanulmányi verseny, konferencián való részvétel), illetve a beadott munkatervet. Előnyt élveznek azok a hallgatók, akik a pályázott tevékenységet be tudják számítani az itthoni tanulmányaikba, az OTDK-helyezettek, illetve a műszaki és természettudományos területen tanulók.

Államközi ösztöndíjak

Az alap- és mesterszakosok oroszországi és horvátországi teljes képzésre, illetve harminc további országba 5-10 hónapos részképzésre jelentkezhetnek azokba az országokba, amelyekkel erről Magyarország szerződést kötött. Teljes és rész doktori képzésre is lehet pályázni. A határidő március 3., kivéve a horvátországi teljes képzést, amelyre júniusig lehet pályázni.

Alap-, mester-, osztatlan vagy doktori képzésben részt vevők hallgatók, illetve BA/BSc-, vagy MA/MSc-diplomával rendelkezők jelentkezhetnek. Az ösztöndíj utazási támogatást, illetve egyes országokban ösztöndíj-kiegészítést biztosít. További információt a Magyar Ösztöndíj Bizottság honlapján találtok.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!