A hét hírei: a 2013-as egyetemi világrangsortól az átszabott nyelvvizsgákig Felsőoktatás
Eduline

A hét hírei: a 2013-as egyetemi világrangsortól az átszabott nyelvvizsgákig

Nyilvánosságra hozták a legfrissebb egyetemi világrangsort, kiderült, milyen állásra és mekkora fizetésre számíthatnak azok, akik az érettségi után nem tanulnak tovább, és összegyűjtöttük, hogyan változnak az írásbeli szabályai a legnépszerűbb nyelvvizsgaközpontokban. Íme, a hét hírei.

Megvan, mikor kezdődhet az új tanév

2013. szeptember 2-án, hétfőn kezdődne a 2013/2014-es tanév, amely 2014. június 13-ig tartana - derül ki a tanév rendjéről szóló előterjesztésből. A legfontosabb dátumokat itt találjátok.

Milyen állást lehet találni érettségivel?

Egy év alatt tizenötezerrel esett vissza az egyetemre, főiskolára jelentkezők száma – de mit csinálnak azok, akik nem tanulnak tovább? El lehet-e helyezkedni egy „sima érettségivel”? Mennyit lehet keresni? És lehet-e karriert építeni diploma vagy szakma nélkül? A teljes cikket itt olvashatjátok el.

Hogyan változnak a nyelvvizsgák?

Több nyelvvizsgaközpont változtatott az írásbeli vizsga felépítésén: az Euroexamnél rövidebb lesz a feladatsor, az Origó a szóbelin módosított. Van, ahol az árak változtak. A teljes cikket itt olvashatjátok el.

Meglepetést okozott az egyetemi világrangsor

Megjelent a leideni egyetem 2013-as felsőoktatási világrangsora, amelyet az intézményekben dolgozó oktatók és kutatók publikációinak száma és idézettsége alapján állítanak össze évről évre. A húsz legjobb egyetem közül csupán egy európai, de - meglepő módon - az sem brit. A Cambridge és az Oxford helyett a svájci École Polytechnique Fédérale de Lausanne érte el a legtöbb pontot. A teljes cikket itt olvashatjátok el.