Nemsokára indul a gólyatáborszezon - egyetemistákat kérdeztünk arról, mit érdemes, és mit nem szabad megtenni a négynapos hallgatói bulin. Ezek a tanácsaik.
Kötelező programok a gólyatáborban
Elmenni. Ez az első lépés. A rémtörténetek ne tántorítsanak el, és ne higgyétek, hogy az egész csak az ivásról és a bulizásról szól. Annyi új emberrel ismerkedhettek meg, hogy biztosan lesz olyan, akivel szívesen lógtok négy-öt napig, majd akár négy-öt évig.
Részt venni a programokon. A legtöbb gólyatáborban jók a csapatépítő programok.
Elmenni a tájékoztatókra. Rengeteg hasznos információt szerezhettek be, ráadásul először találkozhattok diákszervezetekkel, a HÖK-kel, későbbi tanáraitokkal.
Skandálni az egyetemi indulókat. Rengeteget küzdöttetek azért, hogy ebbe a közösségbe tartozzatok, ne fogjátok vissza magatokat! Gólyatáborkörkép: így buliznak az ELTE-sek, a BME-sek és a corvinusosok.
És a tiltólistás programok
Minden őrültségben részt venni. Az első egy-két sörivóverseny még valóban vicces, és sokat dob a gólyatábori életérzésen, de az ötödiket már nyugodtan kihagyhatjátok. Tíz hiba, amit minden elsőéves egyetemista elkövet.
Éjfél előtt leoltani a villanyt. Igen, eléggé megterhelő talpon lenni négy-öt napig, és egy kis alvásra valóban szükségetek lesz, de erre a kis időre nyugodtan megelégedhettek napi hat órával is.
Elveszíteni az önkontrollt. A gólyatáborokban általában első naptól az utolsóig kameráznak - csak mondjuk.
Kihagyni a gyógykúrát a gólyatábor végén. Nem véletlen, hogy a regisztrációs héten hatalmas megfázáshullám söpör végig az elsőéveseken: a bulik, a folytonos pörgés, a hajnalig tartó táncolás a legkeményebbek szervezetét is megviseli. Ha hazaértek, jöhet a forró fürdő, a pihenés és mindenféle házi gyógymód a megelőzésre.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről! |