Meztelenül várják az egyetemisták a vizsgaidőszakot - a legfurcsább hagyományok Felsőoktatás
Eduline

Meztelenül várják az egyetemisták a vizsgaidőszakot - a legfurcsább hagyományok

A brit egyetemeken számtalan diákközösség működik, amelyeknek a tagjai együtt tanulnak, buliznak, és több évtizedes...

Birkaszem, malacorr, alkohol - nem mindig sülnek el jól az egyetemi rituálék

A brit egyetemeken számtalan diákközösség működik, amelyeknek a tagjai együtt tanulnak, buliznak, és több évtizedes hagyományokat követnek. A Daily Mail a két legnevesebb intézmény, a Cambridge és az Oxford hallgatóinak furcsa szokásaiból válogatott.

Birkaszem és malacorr

A Cambridge The Wyverns nevű csapatába nem könnyű bekerülni: a beavatás során egy 24 fogásos vacsorát kell elfogyasztani, az "étlapon" birkaszem, wasabiba mártott malacorr és élő aranyhal is szerepel.

A közösség hírhedt rendezvénye a Suicide Sunday, amit a vizsgaidőszak vége előtt tartanak. Itt mindenféle őrült feladatot kell teljesíteni: félmeztelenül birkózni egy zselével teli medencében, és egyszerre lehajtani három liter tejet. Ez utóbbit a legtöbb helyen nem tejjel, hanem alkohollal játsszák: van, ahol nyolcvan felest kell legurítani, majd egy üveg bort meginni, egy óvszer segítségével.

A Ferretz nevű klub hírhedt szokása, hogy a hallgatóknak meztelenül kell táncolniuk, miután az intim testrészeiket csípős szósszal kenték be. Az Oxford Penguins nevű csoportjába pedig csak azok léphetnek be, akik megesznek egy nyers tintahalat, majd az egész testüket bekenik libazsírral, és meztelenül körbefutják az egyetemet. Még több hajmeresztő egyetemi hagyományról olvashatsz itt.

Akár 200 ezer forint is elmehet egy négynapos fesztiválon Campus life Rodler Lili

Akár 200 ezer forint is elmehet egy négynapos fesztiválon

Átlagosan 70-80 ezer forintot költenek a diákok egy nyári fesztiválon, de szállással együtt a költségek akár a 200 ezer forintot is elérhetik. Nem reprezentatív felmérésünkben több mint harmincan meséltek arról, hova készül idén bulizni, mennyit szán rá, mi alapján választja ki a kedvenc nyári fesztiválját.