Megdöbbentő eredményt kaptak: utánanéztek, hány hallgató éhezik az Egyesült Államokban Felsőoktatás
Eduline

Megdöbbentő eredményt kaptak: utánanéztek, hány hallgató éhezik az Egyesült Államokban

Mindenki ismeri az éhes egyetemista kliséjét, de arra nem sokan gondolnak, hogy ez tényleg létező probléma, még az Egyesült Államokban is. Most kiderült, hogy egyáltalán nem csak a szegény családokból származó diákok spórolnak ételen, hogy állni tudják az egyre növekvő felsőoktatási költségeket.

Civil szervezetek és az egyetemek is keresik a megoldást arra a problémára, hogy az amerikai egyetemek hallgatóinak egyre nagyobb hányada nem étkezik rendszeresen.

A tandíj vagy étel kérdéssel egyre több diák szembesül – írja a Takepart. Mivel az Egyesült Államokban egy jobb egyetem akár több tízezer dollárba is kerülhet évente, nem csoda, hogy egyre többen esnek össze az éhségtől az egyetemeken, vagy napi háromszor esznek gabonapelyhet a diákok.

Ráadásul nem csak a szegény családok gyerekei szenvednek ilyen problémától, de már a középosztályban felnövők közül is egyre többen spórolnak az ebéden, ennek pedig gazdasági okai vannak - írja a lap.

Egyes egyetemeken egészen megdöbbentő számok jöttek ki, amikor kutatók utánajártak annak, hányan szenvednek hasonló problémáktól. A University of Alabama hallgatóinak például 59%-a került már olyan helyzetbe a vizsgálat előtti évben, hogy nem volt pénze megfelelő mennyiségű vagy minőségi ételre.

Lőelmélettel, túléléssel, de a történelemmel is képben kell lenniük azoknak, akik honvédelmi alapismeretekből érettségiznek Érettségi-felvételi Székács Linda

Lőelmélettel, túléléssel, de a történelemmel is képben kell lenniük azoknak, akik honvédelmi alapismeretekből érettségiznek

Talán az egyik legkomplexebb érettségi vizsga a honvédelmi alapismeretek, amit feltehetően csak azok választanak, akik katonának állnának vagy a Nemzeti Közszolgálati Egyetem valamelyik releváns képzésén tanulnának tovább. Nektek sikerülne a középszintű vizsga? Cikkünk végén ezt is tesztelhetitek.