Újabb vezető politikus veszítette el doktori címét plagizálás miatt Felsőoktatás
Eduline

Újabb vezető politikus veszítette el doktori címét plagizálás miatt

Lemond doktori címéről a plágiummal vádolt Victor Ponta román miniszterelnök, aki a Bukaresti Tudományegyetem rektorának írt levelében jelezte döntését.

Ponta egy közösségi oldalon tette közzé a keddi dátummal keltezett levél tartalmát, amelyben jelezte, hogy a politikából való visszavonulása után újból meg akarja szerezni a jog doktora címet, betartva valamennyi tudományos kritériumot és szabványt.

A miniszterelnököt 2012-ben Traian Basescu államelnök vádolta meg plágiummal, majd a bukaresti egyetem etikai bizottsága is megállapította 2012 júliusában, hogy a kormányfő doktori disszertációja plágiumnak minősül. Ponta mostanig tagadta ezt a vádat. 

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Akár 200 ezer forint is elmehet egy négynapos fesztiválon Campus life Rodler Lili

Akár 200 ezer forint is elmehet egy négynapos fesztiválon

Átlagosan 70-80 ezer forintot költenek a diákok egy nyári fesztiválon, de szállással együtt a költségek akár a 200 ezer forintot is elérhetik. Nem reprezentatív felmérésünkben több mint harmincan meséltek arról, hova készül idén bulizni, mennyit szán rá, mi alapján választja ki a kedvenc nyári fesztiválját.