Kollégiumi botrány: négyen erőszakoltak meg egy egyetemistát Felsőoktatás
Eduline

Kollégiumi botrány: négyen erőszakoltak meg egy egyetemistát

Letartóztattak négy pittsfieldi középiskolást, akik állítólag megerőszakoltak egy hallgatót a University of...

University of Massachusetts

Letartóztattak négy pittsfieldi középiskolást, akik állítólag megerőszakoltak egy hallgatót a University of Massachusetts kollégiumi szobájában – írja a The Massachusetts Daily Collegian.

A feltételezett elkövetők 17-18 évesek, egyikük sem az egyetem hallgatója. Vallomásuk szerint sms-t írtak a lánynak, hogy meglátogatják a kollégiumban, ám az egyetemista már ekkor tiltakozott. A négy fiú mégis bejutott a lány szobájába, aki valamivel később érkezett haza. Az egyetemista a vizsgálatok szerint ittas volt, és marihuánát is fogyasztott. Ezután került sor az erőszakra, nem sokkal később mind a négy elkövetőt elfogta a rendőrség.

Tízezer dollár óvadék fejében szabadulhatnak, ám állandó megfigyelés alatt maradnak, bizonyos városrészekbe nem tehetik be a lábukat, és bármikor alkohol- és drogtesztet végeztethetnek velük. Az egyetemi kollégiumban végzett barátnőjével egy férfi – összefoglalónkat itt olvashatjátok.

„A plusz egy év óvoda nem halogatás, hanem megelőzés” – szakértők mondták el a véleményüket a túl korai beiskolázásról Közoktatás Fuchs Viktória

„A plusz egy év óvoda nem halogatás, hanem megelőzés” – szakértők mondták el a véleményüket a túl korai beiskolázásról

Az iskolák nagy részében nincs elég idő, energia és szakember arra, hogy a problémákkal küzdő kisgyerekekkel egyénileg foglalkozzanak. Aki az iskolakezdés során lemarad, azt gyakran később is kudarcok érhetik, ami meghatározza a későbbi iskolai előmenetelét és önmagáról alkotott képét.