Új, online egyetemet hoznának létre a menekülteknek Felsőoktatás
Eduline

Új, online egyetemet hoznának létre a menekülteknek

A világ elit egyetemeivel fogtak össze kutatók és hallgatók, hogy megfelelő tananyagot állítsanak elő a tanulni vágyó menekülteknek.

Közel hétmillió olyan menekült él világszerte, akik valamelyik egyetemen már elkezdték tanulmányaikat, vagy a középiskola után kiérdemelték a felvételt a felsőoktatási intézménybe, esetleg megvannak a kvalitásaik ahhoz, hogy egyetemre járjanak. Az ő tehetségük „standby” üzemmódra van állítva – mondta a hvg.hu-nak a kifejezetten menekültek számára létrehozott online egyetem, a Wings University alapítója, a 25 éves Markus Kreßler, aki a berlini Freie Universitäten pszichológiát és gazdasági kommunikációt hallgat.

Németországnak szüksége van munkaerőre, orvosokra, gyógyszerészekre, mérnökökre, ezeken a területeken nagy a munkaerőhiány – fűzte hozzá. Éppen ezért angol nyelvű online egyetemet alapít, kifejezetten menekülteknek, akik a megfelelő papírjaik hiánya miatt rendes egyetemre nem járhatnának.

Eddig társaival – két, német egyetemen tanító professzorral és két egyetemistával – sikerült megszerezniük az amerikai és német egyetemek online tananyagait, amelyek segítségével nyolc egyetemi docens készíti majd el a Wings University tananyagait.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Tanulás barlangban, csónakon vagy éppen a hegy tetején – ilyenek a világ legfurcsább iskolái Campus life Gál Luca

Tanulás barlangban, csónakon vagy éppen a hegy tetején – ilyenek a világ legfurcsább iskolái

Legtöbbünk számára az iskola egy épület, tantermekkel, padokkal és táblával. De mi van akkor, ha az osztályterem egy barlang mélyén, egy hajón vagy egy hegy tetején van? A világ különböző pontjain található iskolák néha annyira eltérnek a megszokottól, hogy nehéz elhinni, valóban léteznek. Összegyűjtöttünk néhányat a legkülönlegesebbek közül.