Új egyetemi campus épül Budán Felsőoktatás
Eduline

Új egyetemi campus épül Budán

A Graphisoft Parkban kezdi a jövő tanévet az International Business School (IBS), az intézmény a budai Tárogató úti...

A Graphisoft Parkban kezdi a jövő tanévet az International Business School (IBS), az intézmény a budai Tárogató úti épületből költözik át. Ősztől a parkban kap helyet a Graphisoft-alapító Bojár Gábor magánegyeteme, az Aquincumi Technológiai Intézet (AIT) is – írja a Napi Gazdaság.

A több mint ezer hallgatóval rendelkező IBS a közelmúltban megkötött hosszú távú szerződés keretében egy felújított műemlék épületet vesz birtokba.

A Graphisoft Park 18 hektáros területén 65 ezer négyzetméter irodaterülethez 14 ezer négyzetméter alapterületű műemlék épület kapcsolódik. A fejlesztésekre 800 ezer eurót fordítottak 2012-ben és várhatóan további 400 ezer eurót költenek még erre idén.

A műemlék épületeket oktatási célokra alakítják át. Az egyetemi campus kialakításához a Graphisoft Park egy újabb éttermet és diákszállót is épít, mintegy kétmilliárd forintból.

Van olyan magyar egyetem, ahol a hallgatók csupán 5%-a juthat kollégiumhoz Felsőoktatás Palotás Zsuzsanna

Van olyan magyar egyetem, ahol a hallgatók csupán 5%-a juthat kollégiumhoz

Évről évre nő a lakhatási krízis az egyetemeken: elöregedett kollégiumok, kihasználatlan szobák és emelkedő albérletárak nehezítik a hallgatók helyzetét. A minőségből és a privátszférából egyre kevesebben hajlandók engedni, sokan inkább drága albérletbe költöznek, hogy elkerüljék a zsúfolt, gyakran lepusztult kollégiumi szobákat.