Te tudod, hogyan beszélnek a budapesti egyetemisták? Felsőoktatás
MTI

Te tudod, hogyan beszélnek a budapesti egyetemisták?

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kara ad otthont csütörtökön és pénteken az Egyetemi Anyanyelvi Napok programsorozatnak.

A megnyitó után nem csak magyar szakosok érdeklődésére számot tartó, színes tematikájú előadások hangzanak el a Magyar Nyelvtörténeti, Szociolingvisztikai, Dialektológiai Tanszék oktatóinak és hallgatóinak kutatásairól - közölték a szervezők az MTI-vel.

Sárosi Zsófia az udvariatlanság tudományáról, Bárth M. János a nyelvi adatgyűjtés paradoxonairól, Slíz Mariann a tulajdonnevek fordításának nehézségeiről, Somogyi Magdolna a szókincsbővítésről, Terbe Erika a velünk élő nyelvtörténetről, Kocsis Zsuzsanna, Kresztyankó Annamária és Szabó Gergely a budapesti egyetemisták nyelvhasználatáról tart előadást.

Délután könyvbemutatók, a diákműhelyek bemutatkozása és az Intézet képzési formáinak ismertetése várja az érdeklődőket, majd filmvetítés és a Tindia zenekar népzenei koncertje zárja a napot. Napközben több kiadó is kedvezményes könyvvásárt tart köteteiből.

Pénteken helyesírási, versmondási, szépkiejtési és nyelvhasználati tudásukat mérhetik össze a résztvevők.

Szülők és diákok tucatjainak okoz gondot, hogy külföldről nem elérhető a KRÉTA Közoktatás Székács Linda

Szülők és diákok tucatjainak okoz gondot, hogy külföldről nem elérhető a KRÉTA

Az eKRÉTA külföldi elérhetőségét három évvel ezelőtt blokkolták a rendszert ért, külföldi IP címekről érkező hekkertámadások miatt. A tiltást viszont feltehetően azóta sem oldották fel, ami külföldön élő vagy dolgozó szülők számára minden egyes nap megnehezíti, hogy értesüljenek a gyerekeik érdemjegyeiről, tanóráiról, és megkapják a velük kapcsolatos üzeneteket.