Százhúsz egyetemista kapott sportösztöndíjat Felsőoktatás
Eduline

Százhúsz egyetemista kapott sportösztöndíjat

Tizennyolc sportág 120 sportolója - köztük tíz olimpiai és paralimpiai érmes, ebből négy olimpiai és egy paralimpiai bajnok, valamint számos világbajnok - részesülhet a Magyar Sportcsillagok Ösztöndíjában.

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) hétfői közleménye szerint az ösztöndíjak odaítéléséről a jelentkezési feltételek, az értékelési szempontok, valamint a javaslatok alapján Balog Zoltán miniszter döntött. A sportolók másodszor vehettek részt a programban.    

"Magyarország sportnagyhatalom, s ezt a pozíciót a kormány hosszú távon fenn kívánja tartani. Ezért különösen fontos, hogy a tehetséges magyar sportolók itthon, a hazai felsőoktatási intézményekben folytassák tanulmányaikat. E célkitűzés érdekében a 2013-2014-es tanév megkezdésétől a legtehetségesebb sportolók felsőfokú tanulmányait nemzeti sportösztöndíj rendszer bevezetésével segíti kormány" - olvasható a közleményben.

A Magyar Sportcsillagok Ösztöndíj célja azon magyar felsőoktatási intézményekben aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkező, olimpiai/paralimpiai versenyrendszerben sportoló hallgatók támogatása, akiknek tanulmányaik ideje alatt esélyük van arra, hogy olimpiai/paralimpiai versenyszámban Európa-bajnoki, világbajnoki vagy olimpiai/paralimpiai érmet szerezzenek. Az újfajta hallgatói támogatás elnyerésének ezúttal is az volt a feltétele, hogy a pályázó 35 év alatti legyen és nemzeti válogatott kerettagsággal rendelkezzen. Milyen ösztöndíjakat kaphatnak az egyetemisták és főiskolások? Összefoglalónkat itt olvashatjátok el

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni” Közoktatás Székács Linda

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni”

Bóják között szlalomozó, alagutakon átbújó macskák. Így is lehet irodalmat tanulni vagy épp kötelező olvasmányokból számot adni a Terápiás és Segítő Macskákért Alapítvány rendhagyó irodalomóráján. A tanulás így nem csak szórakoztató, de észrevétlen is lehet, és olyan gyerekek is bevonódnak az órákba, akik általában vagy nem szólalnak meg, vagy a zavaró viselkedésükről ismertek.