Rossz jegyet adott a világhírű színésznek, kirúgták az egyetemi professzort Felsőoktatás
Eduline

Rossz jegyet adott a világhírű színésznek, kirúgták az egyetemi professzort

Beperelte a New York Universityt az egyetem egyik volt professzora.

Beperelte a New York Universityt az egyetem egyik volt professzora. Jose Angel Santanát állítása szerint azért rúgták ki, mert az egyik vizsgán rossz jegyet adott a világhírű színésznek, James Francónak – számolt be a Huffington Post.

James Franco Goldes Globe-díjas színész

A professzor szerint a Pókember sztárja 14-ből 12 pontot vesztett a rendezői vizsgán, így nem adhatott neki kettesnél jobb érdemjegyet. James Franco egyébként jelenleg a New York University mesterképzésén tanul.

Az egyetemi tanár azt állítja, hogy más professzorok akkor is jó jegyet adtak a világhírű színésznek, ha semmit nem tett érte. Ő azonban nem állt be a sorba, ezért kellett távoznia az intézményből. Jose Angel Santana nem nyugszik bele a menesztésébe, vissza szeretné kapni az állását. Hibás értékelés miatt kaptak rosszabb jegyeket a diákok Nagy-Britanniában - az esetről itt olvashatsz bővebben.

Óriási meglepetések a 2026-os HVG középiskolai rangsorban, mutatjuk a legjobb 15 gimnáziumot Közoktatás Kurucz Tünde

Óriási meglepetések a 2026-os HVG középiskolai rangsorban, mutatjuk a legjobb 15 gimnáziumot

Trónfosztás az élen és három vidéki gimnázium a top15-ben – a korábbi évekhez képest jelentős átrendeződés történt Magyarország legjobb középiskoláinak 2026-os HVG rangsorában. A lista élén az ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Gimnázium végzett, megelőzve az Eötvöst és a Toldyt, miközben a Trefort és az Apáczai is visszacsúsztak.