Pécsi gyilkosság: egy külföldi diák is gyanúba keveredett Felsőoktatás
Eduline

Pécsi gyilkosság: egy külföldi diák is gyanúba keveredett

Egymillió forint nyomravezetői díjat ajánlott fel szerdán Hatala József országos rendőrfőkapitány annak, aki segít...

Egymillió forint nyomravezetői díjat ajánlott fel szerdán Hatala József országos rendőrfőkapitány annak, aki segít kézre keríteni a pécsi rendőrségi pszichológus, Bándy Kata gyilkosát.

A pecsma.hu hírportál úgy értesült, hogy a rendőrségnek már van gyanúsítottja, egy külföldi diák, ezt az információt a rendőrség azonban még nem erősítette meg.

Minden második magyar egyetemista dolgozik a tanulmányai mellett – ilyen lehetőségeitek vannak Campus life Székács Linda

Minden második magyar egyetemista dolgozik a tanulmányai mellett – ilyen lehetőségeitek vannak

Az Eurostudent 2022-es felmérése szerint a magyar egyetemi hallgatók közel 60 százaléka folyamatosan vállal munkát a tanulmányai mellett, elsősorban megélhetési okokból. A nappali tagozatosok körében inkább az alkalmi munka jellemző, míg a részidős képzésben tanulók döntő többsége állandó munkaviszonnyal rendelkezik. Mutatjuk, milyen lehetőségeik vannak az egyetem mellett dolgozni akaró hallgatóknak.