Öt dolog, amit soha ne mondjatok egy állásinterjún Felsőoktatás
Eduline

Öt dolog, amit soha ne mondjatok egy állásinterjún

Vannak olyan mondatok, amelyek rossz fényt vethetnek rátok egy állásinterjún, ezért ezeket célszerű kerülni. Megmutatjuk a leggyakoribb hibákat.

Az első benyomás mindennél fontosabb egy új állás megpályázásánál. Ha már behívtak titeket egy személyes találkozóra, akkor valami megfogta őket, tehát lehetőleg ne rontsátok el a biztató kezdetet egy semmiségnek tűnő félmondattal. A következőket lehetőleg ne ejtsétek ki a szátokon.

Őszintén mondom
önnek

Ha valóban őszinték akartok lenni, lehetőleg ne használjátok ezt a szófordulatot, sem azt, hogy „igazság szerint”, ezekkel ugyanis éppen ellentétes hatást értek el. HR-es szakemberek állítják, ilyenkor a felvételiztető rögtön tudni fogja, hogy amit mondani akartok, az túlzó állítás lesz. A legjobb, ha tényeket közöltök, lehetőleg semleges stílusban.

Megteszem,
ami tőlem telik

Gyakran hangzik el ez, ha éppen valaki bizalmat akar bennünk ébreszteni, ám az üzenet itt sem egyértelmű. Azt sugallja ugyanis, hogy ti magatok sem hisztek benne, hogy teljesítményetek elég lenne a feladat elvégzéséhez.

Magától
értetődik…

Ha ezt valamihez hozzáteszitek, úgy tűnik, mintha fölényeskednétek, mintha a saját elképzeléseiteket akarnátok rákényszeríteni másokra. Egy felvételi eljárásnál nem szabad semmit sem készpénznek venni, de nem szabad hagyni azt sem, hogy mindenbe belekényszerítsenek titeket, csak mert ők vannak lépéselőnyben.

Tudják,
hogyan értem

A magánéletben is elég szerencsétlen ezt a kifejezést használni, egy állásinterjún pedig kész tragédia. A főnökség általában szereti, ha valaki nyílt lapokkal játszik. Ráadásul elég kellemetlen, ha a felvételiztető nem hagyja annyiban a megjegyzést, hanem rávágja, hogy nem, nem tudja, hogyan értettétek.

Az előző munkahelyemről kirúgtak, mert nem jöttem ki a főnökkel

Mindennapos dolog, hogy valaki nem kedveli a főnökét, de tilos ilyesmit elmondani állásinterjú közben. Íratlan szabály, hogy a volt vezetőről nem szabad negatívan nyilatkozni. Emiatt rossz kép alakulhat ki rólatok, legalábbis a lojalitásotokat illetően.

Minden, amit az álláskeresésről tudni kell

Így találhatjátok meg a tökéletes állást

Rossz hírünk van: ettől (is) függ, ki kapja meg az állásokat

Végre kiderült, miért rossz a hangulat a munkahelyeken

Ennyi pénzt keresnek a diplomások: itt vannak a legfrissebb adatok

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.