Oktatási államtitkárság: a kormány dönt a felsőoktatási integrációról Felsőoktatás
MTI

Oktatási államtitkárság: a kormány dönt a felsőoktatási integrációról

A kormány dönt a felsőoktatás szerkezeti átalakításáról.

A Szolnoki Főiskola aulája. Az oktatási államtitkárság szerint a kormány dönt az integrációról

A kormány dönt a felsőoktatás szerkezeti átalakításáról. A kabinet elé került minisztériumi előterjesztés két verziót is felvázol: az egyik közülük az integráció - közölte az oktatási államtitkárság szombaton, az Origo hírportálon megjelentekre reagálva.

Azt írták, a cikk állításával szemben, miszerint "Hoffmann Rózsa legújabb terve a felsőoktatás átalakítására fennakadt a kormányon", az igazság az, hogy nem új tervről van szó.

Mint felidézték, egy tavalyi kormányhatározat feladatul szabta az oktatásért felelős miniszternek, hogy az állami felsőoktatási intézmények által elkészített intézményfejlesztési tervek mérlegelését követően készítsen tervezetet a felsőoktatási intézményhálózat átalakítására, és azt terjessze a kormány elé 2012. december 1-ig. A kormányhatározat bárki számára elérhető a www.magyarkozlony.hu címen - írták.

Kitértek arra is, hogy a cikk azon állítása sem felel meg az igazságnak, mely szerint az oktatási államtitkárság Orbán Viktor miniszterelnök ellenében erőltetné az integrációt. Október közepén Debrecenben, a Magyar Rektori Konferencia ülésén a miniszterelnök kifejezetten kérte, hogy az előterjesztés kerüljön a kormány elé - ahogyan azt a fent említett kormányhatározat kötelező jelleggel elő is írta az Emberi Erőforrások Minisztériumának. A Miniszterelnökség az anyagot megkapta, annak alapján alakította ki a véleményét. Az előterjesztés két verziót vázol fel: az egyik közülük az integráció. A kormány dönti majd el, hogy melyik változatot támogatja - fogalmaztak a közleményben.

Rámutattak arra is, hogy a kormányüléseken Hoffmann Rózsa nem vesz részt. Mivel a kormányülésekre a tárcák vezetőit hívják meg, az oktatásügyet az emberi erőforrások minisztere, Balog Zoltán képviseli.

Az Origo arról írt pénteken, hogy négy vidéki főiskola - a Nyíregyházi és a Szolnoki Főiskola, illetve a bajai Eötvös József és a gyöngyösi Károly Róbert Főiskola -, valamint a Semmelweis Egyetem (SE) Testnevelési és Sporttudományi Kara is megszűnne, és más intézményekbe olvadna a szerint a szerdán a kormány elé került javaslat szerint, amelyet az állami felsőoktatási intézményhálózat átalakításának irányairól készített az oktatási államtitkárság.

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.