Így tanulhattok Németországban, teljesen ingyen Felsőoktatás
Eduline

Így tanulhattok Németországban, teljesen ingyen

Korábban több külföldi ösztöndíjat ajánlottunk nektek, új cikksorozatunkban pedig országonként vesszük sorra a legjobb ösztöndíjprogramokat. Második rész: Németország.

Deutsche Bundesstiftung Umwelt (DBU)

Környezetvédelmi területen, szakmai gyakorlat megszerzésére kínál féléves programot a DBU. Az ösztöndíjra diplomás szakemberek – akár posztgraduális képzésben részt vevő hallgatók – és doktoranduszhallgatók mellett olyanok is pályázhatnak, akik 2014 nyarán fejezik be tanulmányaikat.

A pályázóktól a szakmai önéletrajz és a végzettséget igazoló okiratok benyújtása mellett többek között rövid kutatási tervet is várnak. A szeptembertől induló programra március 1-ig lehet jelentkezni, az ösztöndíj – amelyet fél évvel lehet meghosszabbítani – havi 1060 euróval segíti a jelentkezők munkavégzését.

DAAD

A Német Felsőoktatási Csereszolgálat (DAAD) magyar hallgatóknak, diplomásoknak, másoddiplomásoknak, PhD fokozatot szerzett szakembereknek és a felsőoktatásban oktatóknak kínál ösztöndíjakat német egyetemeken, főiskolákon, valamint kutatóintézetekben. A 2014/2015-ös tanévre, többek között 3-4 hetes nyári egyetemi ösztöndíjra is jelentkezhettek.

Az ösztöndíjra az alapszakosok a második évtől, a mesterszakosok pedig képzésük első évében pályázhatnak. Bármely tudományterületen havi 750 eurós összegű ösztöndíjra, 10-24 hónapos mester-, vagy egyéb graduális képzésre is pályázhattok. Emellett doktoranduszok és fiatal kutatók, illetve egyetemi és főiskolai oktatók, valamint kutatók számára is vannak ösztöndíj-lehetőségek. A pályázati határidő programonként eltérő, ezért érdemes megnézni a DAAD honlapját.

Campus Hungary

A Campus Hungaryvel rövid tanulmányútra, csoportos tanulmányútra, szakmai gyakorlatra és féléves részképzésre jelentkezhettek – mindegyik programra január 20-tól pályázhattok. A rövid tanulmányútra – amelynek az időtartama legfeljebb négy hét lehet – jelentkezők 40-275 ezer forintos hozzájárulást kaphatnak.

A csoportos tanulmányút támogatására szintén 40 ezer és 275 ezer forint közötti összeget kaphattok, ezzel szemben a legfeljebb 21 hétig tartó külföldi szakmai gyakorlat elvégzését 140 ezer és 217 ezer forint közötti összeggel támogatják, ugyanúgy, ahogy a legfeljebb 26 hétig tartó féléves részképzésen tanulókat is.

További külföldi ösztöndíj-lehetőségekről itt olvashattok.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!