A Mol kaphatja a három éve beígért új "világszínvonalú" főiskolát Felsőoktatás
Eduline

A Mol kaphatja a három éve beígért új "világszínvonalú" főiskolát

A Raoul Wallenberg épületébe költöző közigazgatási kar után felszabadul a közszolgálati egyetem Ménesi úti épülete, amelyben a 444.hu értesülései szerint a Mol nyithat angol nyelvű üzleti főiskolát.

A kormány korábban a Nemzeti Közszolgálati Egyetemnek (NKE) adta a Raoul Wallenberg Szakközépiskola ludovika téri épületét, ahová az NKE Közigazgatástudományi Karát költöztették, így a kar előző, Ménesi úti épülete - amely a közszolgálati egyetem létrehozása előtt a karral együtt a Budapesti Corvinus Egyetemhez tartozott - felszabadult. Egy júniusi határozat szerint az épületben egy új üzleti főiskolát fognak alapítani, a 444.hu értesülései szerint az ingatlant a Mol Nyrt. kapta meg.

Orbán Viktor még 2012-ben tett vállalást egy angol nyelvű budapesti üzleti főiskola alapítására, amihez állami és magántőkét is bevonnának. Ehhez partnerségi megálapodást kötöttek a dél-koreai Hankook Tire gumiabroncsgyártóval is. Az idén júniusban megjelent kormányhatározat tisztázza, a közszolgálati egyetem Ménesi úti épületét és a hozzá tartozó kollégiumot, illetve uszodát adják át erre a célra.

A hírportál úgy tudja, hogy a Ménesi úti épületet a Mol kapja, erről ugyanis már tavaly készítettek egy üzleti tervet, amely a felsőoktatásban dolgozó szakemberek szerint túlzottan optimista költségvetéssel számol - ennek pedig az lehet az oka, hogy számítottak a Ménesi úti épületre. Azt nem tudni, hogy az épület felújítását állami vagy magántőkéből oldanák meg, ugyanakkor a Mol tervei szerint a főiskola középtávon önfenntartóvá tud válni.

A főiskola rektora várhatóan Anthony Radev, a Mol igazgatósági tagja és a McKinsey & Company egykori vezetője lesz, a tanári gárdában pedig helyet kaphat Beck György, a Vodafone Magyarország vezérigazgatója és Csák János londoni nagykövet is. A főiskolába a Mol mellett több hazai nagyvállalat, így az OTP és a Richter is be fog szállni. A tervek szerint jövőre indul az első évfolyam, kezdetben főleg MBA (Master of Business Administration) képzésekkel. A kormány keleti és déli nyitásának köszönhetően várhatóan külföldről, főleg Ázsiából, Afrikából és Dél-Amerikából érkeznek majd ösztöndíjas hallgatók is.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.