Mit csinál egy utazgató egyetemista, ha rálel anyukája fotóalbumára? Felsőoktatás
Lapszemle

Mit csinál egy utazgató egyetemista, ha rálel anyukája fotóalbumára?

Egy amerikai diák körbeutazta Európát csakúgy, mint az anyukája. És sokat fotózott csakúgy, ahogy anyukája. És milyen jól tette!

Az amerikai Lydia Coutré olaszországi tanulmányai alatt egy elég kreatív ötlettel állt elő. Ha már úgy is körbeutazza Európát, előkeresi anyja régi fotóit, és 30 évvel később újra elkészíti a fotókat ugyanazzal a beállítással – írja a Mashable.

A képeket még egy általános iskolai projekt kapcsán mutatta meg neki anyja, és amikor a Kent State University hallgatójaként eljutott Firenzébe, magával vitte a képeket, hogy ő is meglátogathassa a helyszíneket.

Az összes fotót megnézhetitek Lydia blogján.

Hiába lenne rá pénz, mégis van olyan tankerület, ahol nem mehetnek busszal kirándulni a diákok Közoktatás Kurucz Tünde

Hiába lenne rá pénz, mégis van olyan tankerület, ahol nem mehetnek busszal kirándulni a diákok

A 16. kerületi iskolákban több szülő szerint nem engedélyezi a tankerület a bérelt buszos kirándulásokat. Az Észak-Pesti Tankerület cáfol, viszont az előző tanévben csak az erre szánt keretösszeg töredékét használták fel az intézmények. Az országban máshol sem jobb feltétlen a helyzet. Vannak olyan iskolák, ahol a szülők fuvarozzák autóval a gyerekeket az osztálykirándulásra.