Nemsokára kezdetét veszi a egyetem, mielőtt azonban belekezdenétek az első szemeszterbe, van pár dolog, amit érdemes tudni. Ahhoz, hogy meghozhassatok egy komoly döntést, ezeket nem szabad figyelmen kívül hagyni.
Ki veheti fel?
Ezt a hitelformát kizárólag állami ösztöndíjas képzésben résztvevő hallgatók igényelhetik.
Mennyi ideig igényelhető?
A Diákhitel 2-t 11 tanulmányi félévre lehet felvenni, egy szemeszterben legfeljebb 5 tanulmányi hónapra. Ha egységes osztatlan képzésben vesz részt és a képzési idő meghaladja a 11 tanulmányi félévet, akkor a jogosultsági idő megegyezik a képzési idővel, de nem haladhatja meg a 14 tanulmányi félévet.
A jogosultság ideje arányosan csökken azoknak a szemesztereknek a számával, amelyben már megkapta a Diákhitel 2-t.
Minden, amit a Diákhitel 1-ről tudni kell gólyaként
Ki veheti fel a legnépszerűbb konstrukciót, és mikor kell elkezdeni törleszteni? Ahhoz, hogy felelősen dönthessetek a szabadon felhaszbnálható Diákhitel 1 felvételéről, ezekkel tisztában kell lennetek. Ki veheti fel? A hitelt felveheti állami ösztöndíjas és önköltséges képzésben részt vevő hallgató is, akár nappali, akár esti, akár levelező tagozaton vagy távoktatásos formában tanul.
Mekkora összeget lehet igényelni?
Akkora összeget vehet fel az önköltséges képzésben részt vevő hallgató, amekkora az intézmény felé fennálló fizetési kötelezettsége, ennél az összegnél nem lehet magasabb az igényelt hitelösszeg. Az igényelt hitelt a Diákhitel Központ közvetlenül az egyetem/főiskola számára utalja.
Mekkora a kamat?
A kötött felhasználású Diákhitel 2 állami kamattámogatással működik, az ügyfelek által fizetendő kamat évi 2%. A kamat fennmaradó részét az állam átvállalja.
Mikortól kell törleszteni?
Törleszteni a hallgatói jogviszonya megszűnését követően, illetve legkésőbb a 40. életévének betöltését követő negyedik hónap első napjától kell. Minden év végén megkapjátok az elszámolást, és hogy mekkora lesz a törlesztőrészlet a következő évben. Előtörlesztésre is van lehetőség.