Ez a nap képe: újabb zseniális ZH-kérdés a BME-ről Felsőoktatás
Eduline

Ez a nap képe: újabb zseniális ZH-kérdés a BME-ről

Újabb aktuálpolitikai ZH-feladat került fel a bmeme.hu-ra - igaz, ezúttal nem valódi tesztkérdésről van szó.

A képet pénteken töltötték fel a bmeme.hu-ra, pár nappal azután, hogy a Nemzeti Adó- és Vámhivatal ügyvédi felszólításban kérte a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem rektorát, hogy a feladatok szövegezésében ne sértsék meg a személyiségi jogokat és a közintézmények jó hírnevét, sőt az ügyben Palkovics László felsőoktatási államtitkár is beszélt a rektorral. Az oldal jelezte: valószínűleg nem valós ZH-feladatról van szó, ahogy a kommentelők is jelezték, hogy senki nem találkozott olyan teszttel az egyetemen, amely tartalmazta volna ezt a feladatot.

A múlt heti, a piréziai ZH-k jóváhagyásáról kiadott feladat azonban valódi és - lássuk be - frappáns reakció az elmúlt hetek eseményeire.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Nyelvvizsga, nyelvi érettségi: melyik éri meg jobban? Nyelvtanulás Kurucz Tünde

Nyelvvizsga, nyelvi érettségi: melyik éri meg jobban?

Évről évre több ezerrel csökken a nyelvvizsgázók száma, mert a diploma megszerzésének már nem kötelező feltétele. Ugyanakkor a felvételin az intézményi pontoknál akár 50-70 pluszpontot is érhet a nyelvtudás, de ebben a tekintetben óriási különbségek lehetnek az egyetemek, a karok és a szakok között.