Mehet az Alkotmánybíróság elé a lex CEU Felsőoktatás
Eduline

Mehet az Alkotmánybíróság elé a lex CEU

A Jobbik úgy döntött, aláírják képviselőik azt az ellenzéki kezdeményezést, ami Alkotmánybíróság elé dobja a lex CEU-t.

A jobbikosokkal a baloldalról jövő kezdeményezéshez így meglesz a szükséges 50 fő, így utólagos normakontrollt kérhetnek az AB-től.

Ha a testület úgy dönt, hogy a törvény egyes pontjai alkormányellenesek, megsemmisíti azokat.

Ez persze nem biztos, hogy gyors gyógyír lesz, hiszen semmilyen határidő nem köti az AB-t, így akármeddig elmolyolhatnak a beadvánnyal.

A képviselői aláírások gyűjtését a Párbeszéd és az LMP kezdeményezte, az MSZP rögtön jelezte, képviselőik támogatják.

A törvénynek jövő év január 1-ig kell megfelelni, ha eddig nem dönt az AB, vagy nem talál kivetni valót a módosításban, a CEU így is bajba kerülhet.

(hvg.hu)

Már majdnem kereken négyes az érettségizők vizsgaátlaga; a matek húzhatta fel az idei eredményeket Érettségi-felvételi Székács Linda

Már majdnem kereken négyes az érettségizők vizsgaátlaga; a matek húzhatta fel az idei eredményeket

Az elmúlt évek legjobb érettségi vizsgaátlagát produkálta az idén érettségiző több mint 141 ezer tanuló. Csökkent a bukások száma, tavalyhoz képest matekból, töriből és magyarból is javítottak, ellenben az idegen nyelvekből rontottak a középszintesek. Összeszedtük, hogyan teljesítettek a főbb tárgyakból azok, akik idén tavasszal érettségiztek.