Megint egyeztetne a HÖOK-kal Balog Zoltán Felsőoktatás
Eduline

Megint egyeztetne a HÖOK-kal Balog Zoltán

Ismét egyeztetésre hívta a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciáját (HÖOK) Balog Zoltán erőforrás-miniszter.

Ismét egyeztetésre hívta a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciáját (HÖOK) Balog Zoltán erőforrás-miniszter. Az eduline-nak Nagy Dávid elnök azt mondta, csak pár percre értesült a meghívásról, a HÖOK most fog dönteni arról, hogy elmennek-e a minisztériumba. A tárcavezető egyébként a Magyar Rektori Konferencia elnökségével egyeztet Pannonhalmán. Friss: A HÖOK nem egyeztet a tárcavezetővel, december 18-ra javasoltak új időpontot.

Ezen a héten ez a második meghívás - Balog Zoltán miniszter kedden is egyeztetett volna a HÖOK-kal, a hallgatói szervezet akkor nem fogadta el a meghívást.

A Hallgatói Hálózat több aktivistája az eduline-nak azt mondta, abban állapodtak meg a HÖOK-kal, hogy bármilyen megbeszélésre hívja a hallgatói szervezetet a minisztérium, előtte az összes olyan csoporttal és szakmai szervezettel egyeztetnek, akik részt vettek a tiltakozásokban. "Abban egyetértünk, hogy ki kell tartanunk a hétfői demonstráción elfogadott hat pont mellett, ebből nem lehet engedni" - tette hozzá.

Nem mindennapi helyek, ahol akár 50 százalék diákkedvezményt is kaphattok Közoktatás Székács Linda

Nem mindennapi helyek, ahol akár 50 százalék diákkedvezményt is kaphattok

Október 31-ig azoknak is érvényes marad a diákigazolványa, akik idén érettségiztek és ezzel megszűnt a tanulói jogviszonyuk. Érdemes is magatoknál tartani ezt a kártyát, hiszen a tömegközlekedés mellett számos egyéb kedvezményre lehettek jogosultak vele akár egészen váratlan helyeken is; például fesztiválokon vagy éttermekben. Összeszedtünk néhányat ezek közül.