2013-as rangsor: ezek az egyetemek taroltak az európai listán Felsőoktatás
Eduline

2013-as rangsor: ezek az egyetemek taroltak az európai listán

Megjelent a leideni egyetem 2013-as rangsora, amelyet a felsőoktatási intézményekben dolgozó oktatók és kutatók...

École Polytechnique Fédérale de Lausanne - az első helyezett

Megjelent a leideni egyetem 2013-as rangsora, amelyet a felsőoktatási intézményekben dolgozó oktatók és kutatók publikációinak száma és idézettsége alapján állítanak össze évről évre. Azt is figyelembe veszik, a publikációk közül melyek tartoznak az adott szakterületen megjelenő tanulmányok legtöbbet idézett tíz százalékához.

Az európai rangsort a svájci École Polytechnique Fédérale de Lausanne vezeti, a második a Cambridge, a harmadik pedig Svájc másik szövetségi műszaki egyeteme, az ETH Zurich. A negyedik az Oxford, a 10-es listára még négy brit, egy dán és egy ír egyetem került fel. A magyarországi egyetemek rangsorát itt nézhetitek meg.

Az európai rangsor top 10-es listája

Kompetenciamérés: a BM szerint az iskolák dönthetnek úgy, hogy jeggyel motiválják a diákokat Közoktatás Székács Linda

Kompetenciamérés: a BM szerint az iskolák dönthetnek úgy, hogy jeggyel motiválják a diákokat

Bár a Belügyminisztérium végül elállt attól, hogy 2025 márciusától központilag osztályozzák a kompetenciaméréseket, számos iskola mégis érdemjegyekkel értékeli azokat. A teljes jogszabályi háttér hiányzik, de az iskolák és a BM szerint is a diákok motivációját segíti, ha a mérések eredményei beleszámítanak a tanulmányi munkába. Az osztályozás központi bevezetéséről folytatódnak a szakmai viták és egyeztetések.