Külföldre menne az Oxfordi Egyetem? Felsőoktatás
Eduline

Külföldre menne az Oxfordi Egyetem?

A Brexit miatt lép a világ egyik legjobb egyeteme, mások is követhetik őket.

Persze az intézmény központja marad Nagy-Britanniában, de több képzést is Párizsba telepítenének, így ott jöhet létre a 700 éves intézmény első külföldi campusa.

A lépés oka feltehetően az, hogy a Brexit miatt rengeteg EU-forrástól esnek el a brit egyetemek.

A francia oktatási tárca megerősítette, komoly erőfeszítéseket tesznek, hogy a többi nagy brit egyetem is náluk nyisson campust.

Az új oxfordi telephelyet 2018 elején kezdhetik építeni a francia fővárosban.

(hvg.hu)

"Elveszik a lehetőséget a normális sportolástól" - a szülőknek és a diákoknak is teli a hócipője a mindennapos testneveléssel Közoktatás Székács Linda

"Elveszik a lehetőséget a normális sportolástól" - a szülőknek és a diákoknak is teli a hócipője a mindennapos testneveléssel

Míg a mindennapos testnevelésre vonatkozó szabály szigorításával a kormány a gyerekek egészségét kívánta erősíteni, a szülők szerint a hatás éppen ellentétes: a diákok kimerülnek, frusztráltak lesznek, és lassan elidegenednek a mozgástól a heti öt iskolai testnevelés miatt, amik közül tavaly óta már csak a versenysportolók hagyhatnak ki kettőt.