Kreatív géniusz, tehetség és forradalom - ilyen az idei TEDxYouth Felsőoktatás
Eduline

Kreatív géniusz, tehetség és forradalom - ilyen az idei TEDxYouth

Elstartolt a 2011-es TEDxYouth@Budapest: az eduline egész nap beszámol a legizgalmasabb előadásokról...

Elstartolt a 2011-es TEDxYouth@Budapest: az eduline egész nap beszámol a legizgalmasabb előadásokról, megismerkedhettek a legérdekesebb előadókkal és témákkal.

Egy óra múlva kezdődik a 2011-es TEDxYouth utolsó blokkja: Hajnóczy Soma bűvészvilágbajnok arról beszél majd, mi rejtőzik az illúzió mögött, Nagy András a QR kódokról és a kiterjesztett valóságról, a ReOnion pedig egy reménytelen, mégis megnyert pályázatról mesél. A fináléban Jónás Vera énekes, loop artist zenél Dés Andrással és Csizmás Andrással. A TEDxYouth-t továbbra is élőben nézhetitek itt.

15:23

Kovács Péter azok közé tartozik, akiknek az életét egy labda határozza meg. Hat éve foglalkozik freestyle focival, egy akkoriban szerencsétlennek tűnő baleset és egy térdműtét terelte erre. 2011-ben Abu Dhabiban megnyerte a világbajnokságot.


14:50


A Flickr-re felkerültek képek az előadásokról, itt megnézhetitek ezeket.

14:13

Vége van a szünetnek, a következő másfél órában a nagybetűs JÁTÉK-ról lesz szó. Ennek a blokknak a mentora Halácsy Péter, a prezi.com termékfejlesztésért és technológiáért felelős társalapítója.

Az első előadó(pár) Kun Péter és Partali Csaba, ők hiperaktív gyerekeknek szerveznek sporttáborokat.

12:58

Ezt meg kell hallgatni: Meszerics András harmadikos gimnazista, és hihetetlen dolgokat művel a hangjával. Amint felkerül a TEDxYouth-os előadásáról a videó, közzétesszük.

12:30

Most ért véget Ócsvári Áron előadása, ő Neumann János Számítástechnikai szakközépiskola végzős, látássérült diákja. Tavasszal a Magyar Innovációs Verseny első helyezettje lett Tilitoli játékával, ez egy audio-puzzle játék. Mi sem értettük, hogyan lehet hangokkal kirakóst játszani, de megmutatta, és tényleg lehet. A játékot itt tudjátok kipróbálni.

11:50

Mi köze van egy esőkabátnak a Nyugatihoz? Mi köze van a divattervezőnek a macskakőhöz? Honnan tudjuk meg igazán, hogy hol élünk? Hogy jön a választójog a kerékpárhoz? Miért hord egy divattervező szemeteszsákot? Geréby Zsófia a MOME-n végzett, és ruhákat tervez kerékpározó nőknek - a ruhákra qr-kódot is varr, ha ezeket leolvassátok, egy-egy budapesti legendát kaptok ajándékba...

11:32

Elkezdődött Bogár Bence előadása, bemutatkozó szövege szerint ő "a sikeres startup vállalkozások receptjét kutatja, illetve arra keresi a választ, miként lehet a munka játék, és hogyan tudjuk megvalósítani az álmainkat". Ő egyébként a Kitchen Budapest egyik munkatársa, aki nem ismeri még ezt a projektet, itt többet is megtudhat róla.


10:27

Mi a fogyatékosság? Ijesztő dolog? Lehetőség? Pásztory Dóra és Adámi Zsanett minden olyan sztereotípiát kiradíroz a fejekből, ami a fogyatékkal élő emberekről bennünk él.

Itt pedig megnézhettek egy korábbi beszélgetést Pásztory Dórával:

10:06

Tanácstalanoknak, aggodalmaskodó érettségizőknek és bizonytalan diplomázóknak kötelező Kiss László Roland előadása! Szerinte nem tragédia, ha hibáztok, ha rossz döntést hoztok – csak végig kell gondolnotok, milyen útvonalon jutottatok el idáig. Véletlenül ugyanis senki nem hibázik. Kiss László Roland – aki eredetileg vegyésznek készült, később történelmet tanult, végül pedig gyógypedagógus lett, úgyhogy nagyon nagy jóindulattal sem lehet egyenesnek nevezni a pályáját – úgy gondolja, a hibátokból sokkal többet tanulhattok, mint gondolnátok, csak más szemszögből kell tekinteni a rossz döntésekre.

9:53

Gondoltátok volna, hogy van, aki elsősorban nem magáért a mozgásért, hanem kreatív gondolatokért fut a Margit-szigeten? Mányai Márton ilyen - ő az ország egyik legfiatalabb szupervizora, coachinggal és szakmai tanácsadással foglalkozik. Szerinte mindenkiben megvan a kreativitás, csak meg kell találni - erre pedig mindenki képes...

Mányai Márton előadása

9:22

Ki mással kezdődhetne a TEDxYouth, mint Ken Robinsonnal - sajnos nem élőben. Érdemes megnézni a 2010-es előadást, amely arról szólt, milyen "forradalomnak" kell bekövetkeznie az oktatásban ahhoz, hogy tényleg betöltse azt a szerepet, amit kellene.

Ha pedig lecsúsztatok Ken Robinson már-már legendássá vált első TED-előadásáról (feledékenyeknek: hogyan öli meg a kreativitást az iskola?), gyorsan pótoljátok be:

9:11

Ha idén nem tudtatok elmenni a Corvin Moziba, a 2011-es TEDxYouth-ra, itt élőben nézhetitek meg az előadásokat és a beszélgetéseket.

9:00

Mi az a TEDxYouth? A TEDxYouth a TED-del szoros kapcsolatot ápoló, mégis különálló új platform, amely a TED szellemiségében gondolkodó és cselekvő fiatalokat mutat be. Különleges látásmódjuk, érzékenységük, nyitottságuk segíthet más szemszögből látni a világot és magunkat. A TED és TEDx partnerei 2010. november 20-án (ENSZ Egyetemes Gyereknap) a világ számos pontján (Tokió, Melbourne, Amsterdam…) rendeznek TEDxYouth eseményeket. Ezen a napon a világ a fiatalokra figyel, az innovatív, friss, újító ötletekre és nézőpontokra, gyerekek, fiatalok által megvalósított projektekre és ifjú tehetségekre.