Kínos zagyvaságokkal nyertek a felsőoktatási kancellárok? Felsőoktatás
Eduline

Kínos zagyvaságokkal nyertek a felsőoktatási kancellárok?

Kormánypárti önkormányzati képviselők és polgármesterek, kormányközeli cégekhez köthető, esetleg fideszes polgármesterek ajánlásával pályázó jelentkezők nyertek el kancellári posztot - igen kínos pályázati anyagokkal.

Semmitmondó, se füle, se farka mondatokkal, mindössze fél oldalas motivációs levéllel, Fideszes politikusok ajánlásaival, esetleg az árvízi védekezést referenciaként feltüntető pályázatokkal nyertek meg többen kancellári posztot - írja a VS. A hírportál átnézte az Emberi Erőforrások Minisztériumának benyújtott, kormányközeli nyertesektől származó pályázati anyagokat.

Lehetőségem lenne a felsőoktatási intézményekben tanuló hallgatók körülményeinek, lehetőségeinek optimalizálására, ezzel pedig közvetett módon szerepet játszanék a társadalom értelmiségi tőkéjének támogatásában - áll az egyik nyertes pályázatban.

A kínos pályázatok egy részéből teljesen hiányzott a szakmai rész, csupán a szükséges bizonyítványmásolatokat és nyilatkozatokat, valamint egy rövid, minőségében kifogásolható motivációs levelet csatoltak. Az egri Eszterházy Károly Főiskola kancellárja - és korábban fideszes önkormányzati képviselő - Csathó Csaba például mindössze fél oldalas, a feladat szempontjából irreleváns motivációs levéllel nyert, de nem ő az egyetlen.

Az elmúlt 8,5 évet Magyarország legszebb városának polgármestereként töltöttem. Kiemelt területem volt a településfejlesztés, melynek során köztereket újítottunk meg, épületeket bővítettünk, új rendezvényeket, kiállításokat vezettünk be. Két sikeres árvízi védekezést is irányítottam - érvelt alkalmassága mellett Dietz Ferenc, Szentendre egykori fideszes polgármestere.

Egy korábbi interjúban Balog Zoltán alkalmasnak és jó szakembernek nevezte a volt szentendrei polgármestert, aki a fenti pályázatával meg is nyerte a Budapesti Gazdasági Főiskola kancellári székét. "Én úgy gondolom, hogy jól mérlegeltünk, és ahol politikából érkezett ember volt a jelölt, annak is meggyőződtünk az alkalmasságáról" - tette hozzá a miniszter.

Egy másik esetben Scheuer Gyula, az ELTE kancellárja - aki eredetileg a Testnevelési Egyetem és az Óbudai Egyetem kancellári posztjára jelentkezett - pályázatához két kormánypárti polgármester, Németh Szilárd és Ughy Attila ajánlólevelét csatolta, amely szerint Scheuer "szakmailag és emberileg is minden előzetes várakozásnál nagyobb segítséget nyújtott az önkormányzat számára".

Olyan is akadt, akinek feltehetően azért hiányoztak a konkrétumok a pályázatából, mert egyszerre több egyetemre, főiskolára is pályázott: ilyen például az e-útdíj bevezetését menedzselő, 35 éves Mihályi Máté Győző, aki a Dunaújvárosi Főiskolára, a Semmelweis Egyetemre, a Testnevelési Egyetemre, és további tizenegy intézménybe is beadta a jelentkezését, és a tavaly főiskolává alakult Pető András Főiskola kancellári posztját el is nyerte.

A kancellári feladatra természetesen többszörös volt a túljelentkezés, a VS értesülései szerint a BGF-re húszan, az Eszterházy Főiskolára tizenhárman, a Pető András Főiskolára tízen pályáztak. A volt fideszes parlamenti képviselőt, Kupper Andrást huszonhat versenytársa ellenében választották ki a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem kancellárjának - az orvos végzettségű politikus az első körben amúgy még a Semmelweiset célozta meg, csak a második körös pályázatban hivatkozott erős zenei kötődésére.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.