"Karámba terelték a fiatal bárányokat" - az MSZP a hallgatói szerződésekről Felsőoktatás
Eduline

"Karámba terelték a fiatal bárányokat" - az MSZP a hallgatói szerződésekről

Az MSZP szerint a kormány bábuként kezeli a fiatalokat, és például a hallgatói szerződésekkel korlátozza őket...

Az MSZP szerint a kormány bábuként kezeli a fiatalokat, és például a hallgatói szerződésekkel korlátozza őket, ahelyett, hogy munkahelyeket biztosítana a diplomaszerzésük utáni időszakra. A hallgatói szerződés mintáját itt nézhetitek meg, a legfontosabb tudnivalókat pedig itt találjátok.

Demeter Márta, az MSZP elnökségi tagja hangsúlyozta, a magyar fiatalok igenis szeretnének gyereket vállalni, ám ehhez stabil és kiszámítható fizetéssel járó munkahelyre lenne szükségük. Ezzel szemben ma a felsőoktatásból kikerülők azzal szembesülnek, hogy nem kapnak állást, az egyetemekre és főiskolákra pályázókat pedig a tandíj és a hallgatói szerződés riasztja el a továbbtanulástól. A politikus szerint pedig sokak számára éppen utóbbi jelenthetné az egyetlen kitörési lehetőséget. 

"Karámba terelték a fiatal bárányokat, és a farkas ígéri, hogy vigyáz rájuk" - fogalmazott Demeter Márta a helyzetet érzékeltetve. Winkfein Csaba is elsősorban a munkahelyteremtés fontosságát hangsúlyozta, kiemelve például, hogy jelenleg több mint félmillióan, a munkaképes korú lakosság tíz százaléka dolgozik külföldön, akik így az adójukat sem a magyar államkasszába fizetik.

Elmondta, az MSZP a fiatalokkal egyeztetve őszre egy olyan programot dolgoz ki, amely segíthet abban, hogy csökkenjen, illetve visszaforduljon a jelenlegi kivándorlási tendencia. Winkfein Csaba szerint a munkahelyteremtés mellett ehhez az oktatás valódi reformjára lenne szükség, továbbá a fiatalokat támogatni kell a lakáshoz jutásban és a családalapításban is.

Ajándékozás az iskolákban: öröm vagy anyagi teher? Campus life Székács Linda

Ajándékozás az iskolákban: öröm vagy anyagi teher?

Sok iskolában hagyomány, hogy a diákok decemberben megajándékozzák egymást. Míg egyes osztályokban jelképes összegből szervezik az ünneplést, máshol akár 5–6000 forintos ajándékokra is számítanak. A növekvő anyagi különbségek miatt azonban egyre több család számára okoz feszültséget az ünnepi készülődés, és vannak gyerekek, akik az anyagiak miatt mindezekből kimaradnak.